minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...

TOPIC: Rolex

Prosim za pomoč Breitling vs Panerai vs Rolex pred 6 let 10 mesecev #10432

• sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Thank you received: 94
za 5000eur se dobi sledeče rolexe

submariner brez datuma (nov, zapakiran)
submariner z datumom (rabljen)
submariner gmt (rabljen)
milgauss (nov, zapakiran)
explorer2, 42mm (dobiš že novega, zapakiranega)
rolex datejust2 (nov, zapakiran), referenca 116300

in ostale nižjega ranga, tipa explorer1, datejust, turnograph, oysterdate, cellini....

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Prosim za pomoč Breitling vs Panerai vs Rolex pred 6 let 10 mesecev #10439

• Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 65
sokol napisal:
"... boš ugotovil da je rolex naredil, izumil ali če hočeš patentiral največ (razen bregueta) koristnih inovacij na zapestnih urah. ..."

Rolex je z dobro reklamo in kvaliteto naredil blagovno znamko, ki je danes ena izmed najbolj prepoznavnih v urarski industriji. Vendar je potrebno biti pri teh zgodbah tudi malo pazljiv, saj so včasih z reklamo tudi pretiravali.

Prve potapljaške ure l. 1932 Omega Marin, Panerai Radomir l. 1938, Blancpain Fifty Fathoms l. 1953.

Prvo keramično ohišje ure je naredil firma Rado l. 1986 - Rado Integral in l. 1989 - Rado Ceramica.
luxpresso.com/news-time-n-style/a-brief-...ry-of-time-rado/9235

Prvo automatično žepno uro je razvil Abraham-Louis Perrelet1770. Leta 1780 je Abraham-Louis Breguet razvil svoj model žepne avtomatične ure.
Zapestno avtomatično (bumper) uro je l. 1923 iznašel John Harwood. Rolex je izboljšal Harwoodov mehanizem in iz tega je nastal zasnova za Rolex Oyster Perpetual.
en.wikipedia.org/wiki/Automatic_watch

Pred Rolexovim GMT in uro z datumom so že okoli 100 let obstajale tudi žepne ure s takim mehanizmom. Rolex je to samo uporabil na zapestnih urah.

Prva ( dostopna na tržišču) zapestna quartz ura je Seiko 35 SQ Astron l. 1969.
invention.smithsonian.org/centerpieces/q...olwatches/seiko.html

Prosim za pomoč Breitling vs Panerai vs Rolex pred 6 let 10 mesecev #10445

• Tabo
  • Tabo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 0
Sokol ko si že omeni datejust,... sem šel malo pogledat na stran od rolexa in se zaljubil v DATEJUST II Oyster, 41 mm, steel and yellow gold :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Noro najbolj mi je všeč day date 2 samo za to bo še čas v prihodnosti, DATEJUST II pa je kar dobr približek tej uri, mogoče bom počakal par mescev in si privoščil kar slednjega. :lol:

Prosim za pomoč Breitling vs Panerai vs Rolex pred 6 let 10 mesecev #10468

• Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Sokol: »malo preštudiraj zgodovino rolexa in kmalu boš ugotovil da je rolex naredil, izumil ali če hočeš patentiral največ (razen bregueta) koristnih inovacij na zapestnih urah«.

Predvsem sem mislil tukaj na izume. Uro zna narediti kar nekaj firm na svetu. Prvi ki nekaj izumi je pomemben, potem inženirji že naredijo mehanizem. Podobno kot je s kolumbovem jajcem.
V tem smislu te je izzval tudi Criptus.

In ti si naštel, na pamet:
leta 1926 je rolex naredil prvo popolnoma zatesnjeno uro, torej proti vodi, prahu in zraku. ohišje oyster.
prvi so začeli uporabljati krono na navoj (eden od razlogov da je ura popolnoma zatesnjena).

Ohišje na navoj je že pred tem izdeloval Francis Baumgartner po patentu Borgela. Krono na navoj sta izumila George Peret in Paul Perregaux, Hans Wilsdorf je odkupil patent in naredil ohišje Oyster. Rolex torej ni izumil to ohišje, odkupil je patent in naredil ohišje.
beckertime.com/the-evolution-history-of-rolex/
www.pocketwatchrepair.com/histories/rolex.html

leta 1931..prva zapestna ura z navijalnim rotorjem. (mislim da tega niso izumili, ampak samo patentirali).

Pojasnil sem, kdo je razvil prvo avtomatično zapestno uro.
en.wikipedia.org/wiki/Automatic_watch

leta 1945 je rolex naredil prvo zapestno uro u datumom..oyster datejust
leta 1955..prva zapestna ura z gmt funkcijo. naredili so jo za pilota PAN-AM.
potem je tukaj prva zapestna ura z datumom in dnevom...model daydate

Te izumi so obstajali že prej toda ne pri zapestnih urah.

za tole nisem siguren, ampak mislim da so prvi začeli uporabljati keramično luneto.
Kdo je naredil prvo keramično luneto ne vem, so pa že pred tem naredili celotno ohišje s paščkom iz keramike.
luxpresso.com/news-time-n-style/a-brief-...ry-of-time-rado/9235

potem...kolikor mi je znano, so prvi začeli uporabljati helijev ventil..
Rolex je bil prvi.

tudi quartz revolucija ne gre brez rolexa..njihov beta 21 mehanizem je legendaren. pa še bi se kaj našlo.
Rolex je razvil ta mehanizem v sodelovanju 16 švicarskih urarskih firm.
Tukaj sem mislil, da govoriš o izumih, ker drugače ne vem zakaj to omenjaš. Zato sem napisal, da je Seiko naredil prvo quartz uro.
en.wikipedia.org/wiki/Quartz_clock

No, na koncu napišeš: »vglavnem pišem iz glave. če sem kje zaštrikal naj me kdo poprav«.
In sem te dopolnil.

Prosim za pomoč Breitling vs Panerai vs Rolex pred 6 let 10 mesecev #10475

• Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
Prva quartz ura je bila narejena že l. 1927. Seiko je naredil prvo zapestno quartz uro, kar piše tudi v članku, ki si ga ti navedel.
"On April 10, 1970, during the "Foire Suisse de Bâle", four months after Seiko's Astron SQ35, some 20 Swiss firms launched their products all incorporating the Beta 21 movement."
www.ieeeghn.org/wiki/index.php/First-Han...t_Quartz_Wrist_Watch

Prosim za pomoč Breitling vs Panerai vs Rolex pred 6 let 10 mesecev #10489

• sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda

Rolex pred 6 let 10 mesecev #10491

• korel3
  • korel3 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 1
Levjul prosim, če ne limaš linkov iz wikipedije, ker tej linki niso pristni. članek na wikipediji lahko napišem tudi jaz ki nimam pojma o urah...Prosim, če limaš linke iz katerih bolj ovirjenih strani. hvala pa brez zamer

Prosim za pomoč Breitling vs Panerai vs Rolex pred 6 let 10 mesecev #10492

• sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
pa tole..

In 1931, Rolex invented and patented the world's first self-winding mechanism with a Perpetual rotor. This ingenious system, a true work
of art, is today at the heart of every modern automatic watch.

The year 1945 saw the birth of the Datejust, the first self-winding wrist chronometer to indicate the date in a window on the dial. A watch of great distinction, the Datejust was equipped with a Jubilee bracelet created specially for it and a fluted bezel, making it immediately recognisable as a Rolex. It is the pillar of the Oyster collection. Initially for men, it became available in various models for women in the course of the following decade.

As intercontinental travel developed in the 1950s, airliners began to fly swiftly across several successive time zones. For the first time it became important to know the time in various places in the world, simultaneously. It was the dawn of the jet age, and Rolex responded with a watch to match the spirit of the times.

In 1956, the Oyster Perpetual Day-Date made its debut. Available only in 18 ct gold or platinum, it was the first wristwatch to display the date and day of the week spelt out in full in a window on the dial. With the President bracelet, originally created specially for it, the Day-Date continues to be the watch par excellence of influential people.

The European Organization for Nuclear Research (CERN), the world's pre-eminent particle physics laboratory, is at the cutting edge of scientific research into the fundamental secrets of the universe. It hosts the world's highest-energy particle accelerator. In the 1950s, CERN was also one of the first scientific institutions to confirm that the Milgauss watch could indeed resist magnetic fields of up to 1,000 gaus

In the 1950s, Rolex carried out rigorous testing of an experimental watch, called “Deep Sea Special”. Using the knowledge gained from the making of the first two models, the third Deep Sea Special was created to withstand the most extreme conditions - the Challenger Deep portion
of the Mariana Trench.

1967 saw the launch of the Oyster Perpetual Sea-Dweller, waterproof to a depth of 610 metres. To meet the needs of professional deep-sea divers, the case was equipped with a helium escape valve so that, during long decompression phases in hyperbaric chambers, the helium from the gas mixtures used could be released without risking damage to the watch.

Prosim za pomoč Breitling vs Panerai vs Rolex pred 6 let 10 mesecev #10493

• criptus
  • criptus avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 332
@sokol

Če nisi avtor teksta se spodobi, da navedeš vir...

Prosim za pomoč Breitling vs Panerai vs Rolex pred 6 let 10 mesecev #10494

• sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
vir...INTERNET.

minutka.si minutka.si minutka.si