minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Pohvalite, pokritizirajte ( konstruktivno :-) ) ali sporočite težave s portalom, vsebino ali forumom.

TOPIC: rosa v uri

rosa v uri pred 11 let 2 tednov #7464

  • kolarchek
  • kolarchek avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 11
  • Karma: 1
  • Thank you received: 0
zivjo, da predstavim svoj problem...
Pred dvemi meseci sem kupil novo uro esprit, ni neka firma slabih 200e. Vodotesna 10atm, ura tesni vendar so problemi z kondenzacijo. Vedno ko stopim vn, se zarosi in ko pridem na toplo se odrosi v 2 minutah..ampak me to zelo moti, odnesel sem jo na servis zamenjali so tesnila, susili, jo nanovo podmazali dodali silikon ter jo testirali v komori in mi jo dali nazaj, saj tako so napisali..ura tesni do oznake...testiral, samo temperaturne spremembe mi jo pa rosijo se naprej... ura je velika 48mm ima gumjast pasek, sem lastnik se dveh drugih ur z nobeno ni podobnih primerov.. kaksen predlog? ura je bila ze drugic na servisu in isto sranje..

lp, gasper

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg: rosa v uri pred 11 let 2 tednov #7470

  • Skiro
  • Skiro avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 113
  • Karma: 1
  • Thank you received: 2
živjo,
nič nisi napisal kaj počneš z uro, ali se tuširaš z njo, plavaš, ali jo kaj namakaš v vodi itd. Ali daš uro na roko tik preden greš ven?
Ali je ura okrogla? Ali gre za chronograph ali kakšno multifunkcijo

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 2 tednov #7471

  • kolarchek
  • kolarchek avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 11
  • Karma: 1
  • Thank you received: 0
ma ja uro mam skos na roki, razen ko spim....tudi plavam z njo, je okrogla tacymeter varjanta...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 2 tednov #7472

  • Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 317
  • Karma: 18
  • Thank you received: 31
Predstavljam si, da bi lahko bilo tudi tole;
Če je imela že nova urca takoj po nakupu, (oz. takoj ob prehodu v hladnejše obdobje leta) iste simptome, kot tudi sedaj po servisu, gre lahko za redek slučaj; da je bila sestavljena in sedaj tudi popravljana v istih neprimernih pogojih relativne vlažnosti 70% in več. Urca po servisu sicer lahko brezhibno tesni, vendar če je bil poseg narejen v omenjeni previsoki vlagi v prostoru, bo lahko še vedno rosila ob nižjih temperaturah.
Seveda pa je večinoma vse odvisno tudi od režima uporabe, kot je spomnil že Skiro.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 2 tednov #7473

  • error 90
  • error 90 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 6
  • Thank you received: 0
Nima nobene veze kako je nosiš in kdaj jo nosiš, aki se tuširaš z njo. Ura more tesnit in ne sme se rosit. To je 1x1. Če ne morjo popravit napake naj ti dajo novo. Čist simpel. Plačal si za brezhiben izdelek.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 2 tednov #7474

  • kolarchek
  • kolarchek avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 11
  • Karma: 1
  • Thank you received: 0
e vidis, na to sem tudi sam pomislil...da so uro odpirali v vlaznem prostoru... sel sem tudi k nasemu priznanemu urarju tu v celju po skromno "mnenje",vsi vemo katerega mislim.. da bi jim lahko na servisu malo povedal da nisem po zupi priplaval. Seveda se tudi mnenje placa in tako nisem nic izvedel, razen odgovora da " ze tako ali tako imam prevec informacij in neznam iz tega potegnat skupek" :) sej ne morem verjet! Taprav Fizik! da naj potegnem crto cez garancijo in bi mi on to postimal..danes se uro spet nesel na servis tretjic, v upanju na dober razultat..

Lp, Gasper

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 2 tednov #7480

  • Filip
  • Filip avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 275
  • Karma: 17
  • Thank you received: 21
kolarchek napisal(a):

e vidis, na to sem tudi sam pomislil...da so uro odpirali v vlaznem prostoru... sel sem tudi k nasemu priznanemu urarju tu v celju po skromno "mnenje",vsi vemo katerega mislim.. da bi jim lahko na servisu malo povedal da nisem po zupi priplaval. Seveda se tudi mnenje placa in tako nisem nic izvedel, razen odgovora da " ze tako ali tako imam prevec informacij in neznam iz tega potegnat skupek" :) sej ne morem verjet! Taprav Fizik! da naj potegnem crto cez garancijo in bi mi on to postimal..danes se uro spet nesel na servis tretjic, v upanju na dober razultat..

Lp, Gasper


Ha ha ha! Si živo predstavljam, kako je potekala debata pri urarju.
Jaz sem pred mnogimi leti to rešil tako, da sem odvil krono in uro pustil, da se je nekaj dni sušila na suhem in toplem(radiator). Saj tudi urar bi tako naredil, pa zastonj tudi ne bi bilo. Meni je tak nasvet dal en urar v Mb pred več kot tridesetimi leti, pa ga žal ni več. Če je ura v garanciji, nesi nazaj, pa naj uro posušijo ali pa dajo novo. Pa omeni, da si vprašal za nasvet tržnega inšpektorja.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 2 tednov #7483

  • Skiro
  • Skiro avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 113
  • Karma: 1
  • Thank you received: 2
Pozdravljen,
zelo možno je da tvoja kastrola nekje malo prepušča, ali zaradi tovarniške napake ali zaradi nepravilne uporabe je pa težko presoditi. Če imaš uro vedno na roki tudi med dnevnim tuširanjem kjer najverjetneje uporabljaš mila in šampone in mogoče še kakšen balzam, ali da mogoče s prijatelji v petek zvečer preizkusite tesnost ure v kozarcu Vodke, to najbrž ne bo blagodejno vplivalo na tvojo uro.
Če ima tvoj prodajalec tudi servis ti bodo uro najbrž zrihtali, je pa precej odvisno od načina uporabe ure.
Tvojo znamko naj bi zastopalo podjetje Heta iz Ljubljane.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Odg:rosa v uri pred 11 let 2 tednov #7487

  • kolarchek
  • kolarchek avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 11
  • Karma: 1
  • Thank you received: 0
heh, ma ne..ure ne testiram z alkoholom! samponi in razna mila pomoje niso agresivna do silikonskih tesnil. Preprican sem da se ura nebi smela rositi ce je 10 barska, kljub temu da je kar velika in gre za nek feler. In ja ura je na servisu v ljubljani

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:rosa v uri pred 11 let 2 tednov #7488

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
kolarchek napisal(a):

heh, ma ne..ure ne testiram z alkoholom! samponi in razna mila pomoje niso agresivna do silikonskih tesnil. Preprican sem da se ura nebi smela rositi ce je 10 barska, kljub temu da je kar velika in gre za nek feler. In ja ura je na servisu v ljubljani


A nisi omenil, da so delali test tesnjenja?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si