minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Pohvalite, pokritizirajte ( konstruktivno :-) ) ali sporočite težave s portalom, vsebino ali forumom.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Predlog v premislek na forum

Predlog v premislek na forum pred 11 let 2 mesecev #6794

  • Art
  • Art avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 317
  • Karma: 18
  • Thank you received: 31
Ob zadnjih dveh lunah v mlaju sem opazil pet dnevni popolnoma točen tek ure, ki sicer v vmesnem času na 24h prehiti za 1,25 sek. V istem obdobju sem čutil tudi povečano statično nabojnost oblačil (ne nosim sintetike!) Tako se mi sedaj pojavlja vprašanje; Kaj je bolj vplivalo na spremembo teka (mikro upočasnitev nemirke), součinkovanje težnosti Zemlja-Luna, ali posledično neka spremenjena oblika magnetnega polja?
V kolikor je dejansko med opisanimi pojavi neka vzročna povezava, do omenjenega opažanja ne bi prišel, če ne bi aktivno spremljal tega foruma, kjer se občasno razvija prav poglobljena, pa tudi polemična debata, ki rojeva takšna in drugačna mnenja in razmisleke.
Ob tem me tudi zelo zanima, če je vodstvo tega portala kakorkoli povezano s kako urarsko hišo, saj bi bila morda ta forum (torej širšo interesno skupino) pripravljena upoštevati kot verodostojnega sogovornika in prisluhniti našim prečiščenim in konkretiziranim vprašanjem in idejam.
Predlagam, da je po dveh letih (ali kolikor je že ta spletna stran v javnosti) čas, da člani občudovanju, potrošniški zvestobi in spoštovanju panoge, dodamo še bolj izrazito mero dobronamerne kritičnosti in se tako postanemo zahtevnejši uporabniki, ki bi bili, na osnovi izmenjave medsebojnih izkušenj, sposobni in pripravljeni pokazati tudi na morebitne pomanjkljivosti ali stranpoti in ob posameznem produktu predstaviti še svojo vizijo, predloge in možne smeri razvoja.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:Predlog v premislek na forum pred 11 let 2 mesecev #6795

  • gorazd
  • gorazd avatar
  • Nedosegljiv
  • Administrator
  • Administrator
  • Posts: 265
  • Karma: 30
  • Thank you received: 20
Vodstvo portala vsekakor pozorno spremlja vsebino foruma in ceni vsak prispevek posebej, pa čeprav gre 'le' za izražanje okusa, pogleda oz. bolj ali manj strokovno stališče. Koneckoncev je minutka.si mesto, ki je bilo ustanovljeno z namenom, da se z njegovo pomočjo družimo urarski navdušenci in skupaj preživljamo čas, ki ob nam ljubih pogovorih teče bolj živahno.

Vsekakor pa se ob bolj poglobljenih debatah ali debatah, ki so plod urarskega znanja in izkušenj vsi skupaj učimo in hkrati ustvarjamo bogato bazo znanja. Ponosen sem na to, da izjemno uspešno sodelujemo z Urarstvom Robnik iz Kranja in Urarstvom Lečnik iz Celja, ki poskrbita, da so vsebine prispevkov in člankov karseda strokovne in verodostojne.

Forumu pa se seveda lahko povsem prostovoljno priključi vsak, ki to želi in se seveda obnaša v skladu s pravili, ki jih je potrdil ob včlanitvi. Osebno poznam nekaj forumašev, ki so v urarski stroki in bolj ali manj redno tudi kaj napišejo. Ob večjih dilemah se potrudimo in z moderatorji poiščemo odgovore po internetu ali naprosimo za mnenje urarje, predvsem bi pri tem izpostavil in pohvalil Urarstvo Robnik iz Kranja, s katerim imamo čast zelo tesno sodelovati.

Zaključil bi z mislijo, da verjamem v to, da na minutki vsakdo, ki to želi, najde nekaj zase. V to me prepriča dejstvo, da nas poleg aktivnih forumašev spremlja tudi lepo število anonimnih bralcev (točno število vsakdo v vsakem trenutku lahko pogleda v statistiki). Število aktivno vključenih redno raste, na kakovost vsebine in kulturo pisanja pa sem lahko samo ponosen. Po drugi strani pa se težko primerjamo z forumi, kjer je jezik angleški, nemški ali drug, saj je populacija potencialnih piscev neprimerno večja. Omeniti pa je potrebno tudi to, da obratovanje takšnega portala povezano z veliko stroški in vloženega časa. Zaradi tega pa je povsem normalno, da je nekaj vsebine tudi komercialnega značaja.

LP Gorazd, lastnik portala

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Odg:Predlog v premislek na forum pred 10 let 4 tednov #10513

  • Tomahawk
  • Tomahawk avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: -4
  • Thank you received: 25
Pozdravljeni,
Pred leti sem se pri g. Lečniku iz Celja podrobno zanimal o različnih urnih mehanizmih in dobil ZELO konkretne odgovore. On me je namreč tudi "usmeril", da sem začel pogledovati proti Omega_i in to z razlogom ! Medtem pa je v enem izmed zadnjih e-mailov navedel, da je vzpostavil lepo zbirko ur ETERNA. Prepričan sem, da je tudi po ETERNA_i posegel z razlogom.

**Predlagam, da bi morda on ali pa nekdo drug malo podrobneje predstavil to firmo tudi nam ostalim
in v članku morda izpostavil model KonTiki Date
in morda še..
**Podoben predlog. Če bi morda enako storil še nek urar(govoril sem z njim in sem pozabil), ki zastopa (prodaja) ure Maurice Lacroix
in morda izpostavil model Pontos S Diver

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Tomahawk.

Predlog v premislek na forum pred 9 let 3 mesecev #13018

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96
Bom kar tu vprašal.
Malo gledam srbskega sorodnika minutke Svet satova.
Imajo zanimivo kategorijo na forumu: Galerije satova članova foruma
www.svetsatova.com/forum/f121/

Bilo bi lepo oz. zanimivo, če bi to imeli tudi na Minutki.
Samo predlog.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predlog v premislek na forum pred 9 let 3 mesecev #13026

  • gorazd
  • gorazd avatar
  • Nedosegljiv
  • Administrator
  • Administrator
  • Posts: 265
  • Karma: 30
  • Thank you received: 20

Shadow napisal: Bom kar tu vprašal.
Malo gledam srbskega sorodnika minutke Svet satova.
Imajo zanimivo kategorijo na forumu: Galerije satova članova foruma
www.svetsatova.com/forum/f121/

Bilo bi lepo oz. zanimivo, če bi to imeli tudi na Minutki.
Samo predlog.


Takole naredimo. Če se s predlogom strinja vsaj 7 forumašev, potem odprem novo temo. Čakamo torej predloge ...

administrator

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predlog v premislek na forum pred 9 let 3 mesecev #13027

  • LukAkuL
  • LukAkuL avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 249
  • Karma: 1
  • Thank you received: 18
Jaz se strinjam

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predlog v premislek na forum pred 9 let 3 mesecev #13028

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
Tudi jaz se strinjam z idejo.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predlog v premislek na forum pred 9 let 3 mesecev #13034

  • oven
  • oven avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38
še mene štejte zraven

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Predlog v premislek na forum pred 9 let 3 mesecev #13037

  • motorist
  • motorist avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 206
  • Karma: -4
  • Thank you received: 10
Seveda, tudi jaz sem za!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Predlog v premislek na forum pred 9 let 3 mesecev #13040

  • sablfish
  • sablfish avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50
I do!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein
  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si