minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Obvestila in novosti o portalu in forumu.

TOPIC: Original škatla SEIKO Prospex

Original škatla SEIKO Prospex pred 1 leto 3 mesecev #23589

• criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Thank you received: 273
Jaz bi predlagal, da se obrne na firmo direkt. Morda s sliko na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled., pa naj se razjasni zadeva.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Original škatla SEIKO Prospex pred 1 leto 3 mesecev #23590

• manakis
  • manakis avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 4

Srečo napisal: Pozdravljeni.
Sem nov na forumu. Od žene sem dobil za darilo SEIKO Prospex uro. Model PADI automatic imenovana želva. Barvna kombinacija PEPSI. Na Spletu sem opazil, da je v tujini kupljena ura pakirana v bistveno bolj bogato škatlo kot je ura, ki je kupljena pri nas, Moja ura je pakirana v neko revno ceneno belo škatlo. Kot sem opazil je kupljena v STENTIME trgovini. Ko sem jo odprel sem bil sicer vesel, vendar ni bilo priložene ne knjižice z navodili ne znamke, ki je običajno z vrvico zavezana okoli pasa.
Garancija je sicer bila. Nek zmečkan poštempljan kos papirja. To se mi ne zdi uredu in nikoli več ne kupim ure v Sloveniji in v STENTIME. Sem prepričan, da je ura prepakirana ali pa STENTIME nabavlja zalogo, ki je namenjena za revne trge. Ali kdo kaj ve več o temu? Mi je ta poslovna logika tako mim, da je malo mankalo, da sem zahteval da jo vrne in zahteva denar nazaj.
Hvala

Pri nas vsi nategujejo s temi škatlami. Tudi v slowatchu sem že to doživel, kupiš uro enega ranga in dobiš škatlo v katero dajejo ure iste znamke nižjega ranga. Po moje je razlaga bolj preprosta: prodajalci jemljejo škatle zase in bolj poceni ure dajejo v držaje škatle, ko komu kaj podarijo. Ali pa so jim všeč škatle in si jih spravijo.

Proizvajalci so po moje korektni, tudi ne vidim razloga, da bi uprava prikrajšala stranke in te škatle nekje kopičila, da bi z njimi nekaj počela. Najbrž pride to teh nepravilnosti čisto na koncu, ko je treba uro dat v škatlo. Nekatere škatle so lepe in nekateri jih radi spravijo zase.

Last Edit: od manakis.

Original škatla SEIKO Prospex pred 1 leto 3 mesecev #23591

• Dejan01
  • Dejan01 avatar
  • Gost
  • Gost
Sem kontaktiral Sten d.o.o.
Tako je:
1. Sten ni dolžan priložit mednarodno garancijo!!!??? Baje imajo slabo prakso, da so kupci uveljavljali slovensko in mednarodno garancijo za isti primer.
Na mojo zahtevo jo bojo poslali.
2. Fensi škatla za model PADI je namenjena samo za določene izbrane modele. Je pa cel zajeb (oprostite izrazu) ugotoviti kateri model si-sem kupil. Ure naj bi bile šifrirane-kodirane in ta šifra ni razvidna na uri. Šifra je razvida samo na garanciji in računu. To je meni TAKO ADIJO PAMET, da sem ostal brez besed. Tudi gospod iz podjetja STEN je na moje vprašanje: kdo mi garantira, da sem kupil uro tega in tega modela odgovoril: "dobro vprašanje"...
Da poenostavim, kupiš avto in samo na računu in na garanciji je TOČEN model kupljenega modela. Kje vidim problem, greš kupit golfa Highline odpelješ se pa z Rebitom misleč, da si kupil Highline.
Drugače jaz sem bil z odnosom prodajalca zelo zadovoljen in nimam pripomb. Ne bom pa več kupoval ur v SLO ker mi diši po šteli.
V bližnji prihodnosti imam namen obiskat servis v tujini, da mi vržejo uč na uro, ki sem jo kupil in pojasnijo kaj sem kupil :)

Last Edit: od Dejan01.

Original škatla SEIKO Prospex pred 1 leto 3 mesecev #23593

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 84
bla, bla, bla....kolikor vem ne obstaja fensi škatla...edino če ni v kakem exotičnem lesu...tega pa nisem videl do zdaj....ugotoviti kateri model si kupil, hmmmmmm, vsaj si že v uvodnem postu napisal model...PADI, in to je SRPA21 modra pepsi (?)....delana za potapljaško asocijacijo PADI....
v čem je pol problem....in kako naj bi te ure bile šifrirane, kodirane...kje to pol piše?????....mogoče se motim ampak ta razlaga ne drži vode....

"Seiko Special Edition Prospex PADI Automatic Dive Watch with Stainless Steel Bracelet #SRPA21
This Seiko automatic dive watch is a special edition for Seiko's newly formed association with the Professional Association of Diving Instructors or PADI. The watch has a 45mm cushion-style stainless steel case with a hardlex crystal. The case has a magnetic resistance of 4,800 A/m. This new model features a Seiko 24 jewel automatic (4R36) movement with a 41 hour power reserve fully wound. A day and date display is at 3:00, and you get highly luminous hands and markers treated with Lumibrite for awesome low light visibility.

200 meter water resistance. Screw down offset crown, a uni-directional diving bezel with luminous PIP at 12:00, Hardlex mineral crystal and a solid etched, screw-down case back. The watch comes on a stainless steel bracelet with a double locking fold-over push-button clasp with a divers extension. It includes manual and a Seiko box."

oglej si oglas za Turtle SRP777...kaj dobiš vse zraven.....

Last Edit: od MorskiPas.

Original škatla SEIKO Prospex pred 1 leto 3 mesecev #23594

• motorist
  • motorist avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 3

Dejan01 napisal: Sem kontaktiral Sten d.o.o.
Tako je:
1. Sten ni dolžan priložit mednarodno garancijo!!!??? Baje imajo slabo prakso, da so kupci uveljavljali slovensko in mednarodno garancijo za isti primer.

Naj bo oproščeno moji nevednosti. Kako lahko uveljaviš dve garanciji za en izdelek. Če se izdelek pokvari ga pošlješ pooblaščenemu servisu, doma ali v tujini. Potem ti izdelek popravijo in ti ga vrnejo. In sedaj boš poslal še enkrat, že popravljen izdelek v drug servis zaradi garancije. In kaj boš zahteval? Popravilo že popravljenega. Po mojem mnenju gre za slab izgovor, ta ne pije vode, kot se reče.

Original škatla SEIKO Prospex pred 1 leto 3 mesecev #23595

• Dejan01
  • Dejan01 avatar
  • Gost
  • Gost
Probal sem dobesedno napisat, kar so mi odgovorili na STENu. Dopuščam možnost, da me je "odpikal". Drugače pa kot sem pogledal na net, dejansko obstajajo različne škatle. Meni je bolj delikatno to kodiranje-šifriranje modelov in da ni priloženo mednarodne garancije in original navodil.
Če pa kdo zna kaj več in bolj natančno vprašat gospoda ki pokriva ta program na-v STENu pa z veseljem. Jaz področja ne poznam tako dobro, da bi lahko komu solil pamet.
lp

Original škatla SEIKO Prospex pred 1 leto 3 mesecev #23596

• manakis
  • manakis avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec

Dejan01 napisal: Sem kontaktiral Sten d.o.o.
Tako je:
Na mojo zahtevo jo bojo poslali.
2. Fensi škatla za model PADI je namenjena samo za določene izbrane modele. Je pa cel zajeb (oprostite izrazu) ugotoviti kateri model si-sem kupil. Ure naj bi bile šifrirane-kodirane in ta šifra ni razvidna na uri. Šifra je razvida samo na garanciji in računu. To je meni TAKO ADIJO PAMET, da sem ostal brez besed. Tudi gospod iz podjetja STEN je na moje vprašanje: kdo mi garantira, da sem kupil uro tega in tega modela odgovoril: "dobro vprašanje"...
Da poenostavim, kupiš avto in samo na računu in na garanciji je TOČEN model kupljenega modela. Kje vidim problem, greš kupit golfa Highline odpelješ se pa z Rebitom misleč, da si kupil Highline.
Drugače jaz sem bil z odnosom prodajalca zelo zadovoljen in nimam pripomb. Ne bom pa več kupoval ur v SLO ker mi diši po šteli.
V bližnji prihodnosti imam namen obiskat servis v tujini, da mi vržejo uč na uro, ki sem jo kupil in pojasnijo kaj sem kupil :)

Kar so ti povedal je kar nekaj. Linija prospex mora biti pakirana v ličnih škatlah. Ure naj bi bile "šrifrirane"? To pomeni, da je njihov pos terminal direktno povezav s Seikom in jim oni šele naknadno spročijo za kateri model gre? Od kje pride potem številka modela, iz katere baze?

Žena ti je kupila uro z dobrim namenom in potem neki prodajalec po svoje prireja pravila, da ne priloži škatlo, ki bi jo moral.

"Baje imajo slabo prakso, da so kupci uveljavljali slovensko in mednarodno garancijo za isti primer." - kaj naj bi pa to pomenilo? Nekdo je prinesel uro in rekel, da uveljavlja obe garanciji? Potem so uro dvakrat popravili, verjetno najprej pri nas in potem še na Japonskem.

Original škatla SEIKO Prospex pred 1 leto 3 mesecev #23597

• manakis
  • manakis avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec

Dejan01 napisal: Probal sem dobesedno napisat, kar so mi odgovorili na STENu. Dopuščam možnost, da me je "odpikal". Drugače pa kot sem pogledal na net, dejansko obstajajo različne škatle. Meni je bolj delikatno to kodiranje-šifriranje modelov in da ni priloženo mednarodne garancije in original navodil.
Če pa kdo zna kaj več in bolj natančno vprašat gospoda ki pokriva ta program na-v STENu pa z veseljem. Jaz področja ne poznam tako dobro, da bi lahko komu solil pamet.
lp

Po moje je nekaj drugega vmes, vprašanje kje oni te ure nabavljajo, verjetno mimo Seika in zato ne priložijo uradne garancije, modre kartice, ki pride pri vsaki Seiko uri. Ura je po vsej verjetnosti originalna, le nabavili so jo na sivem trgu, zato dajo le "svojo" garancijo.

Različne škatle morda obstajajo, ampak pri uradnem prodajalcu, za uro, ki je bila verjetno kakih 400-500€ bi moral dobiti primerno škatlo. Ni fer do tvoje žene ali do kogarkoli, da se jim skešira lepo vsoto denarja, oni pa prodajajo neko zgodbo o šifrah in modelih. Ostane ti možnost, da preveriš pri Seiku, kako so te ure dejansko pakirane pri uradnih prodajalcih.

Last Edit: od manakis.

Original škatla SEIKO Prospex pred 1 leto 3 mesecev #23598

• MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Thank you received: 84
ko sem obiskal omenjeno trgovino, sem spraševal po določenih modelih: Spork, Sumo, Samuraj, Turtle in SKX...edini odgovor je bil da te ure niso dobavljive v Sloveniji...Spork je itak outlet....potem sem ene od teh modelov zagledal v izložbi v Kopru....

gdo je sploh uradni prodajalec Seika v Sloveniji?...da ne govorim o uradnem servisu...?!?

v knjižici piše Sten d.o.o.
kaj pa Urca?

Last Edit: od MorskiPas.

Original škatla SEIKO Prospex pred 1 leto 3 mesecev #23600

• Dejan01
  • Dejan01 avatar
  • Gost
  • Gost
Tok da bo jasno. Jaz sem si sam kupil uro. Res pa da sem tudi ženi kupil. Se pravi da sem tisti dan kupil dve ure.
G. Srečo je dobil od žene uro. Pol se je pa debata razvila. Odnehal ne bom. Nažalost sem tok konfliktne sorte (to mi je služba) da bom šel do konca.
In še 1x o prodajalcu nimam kaj slabega rečt. Gospod je oddelal zadevo kot se šika.

minutka.si minutka.si minutka.si