minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: seiko ure

seiko ure pred 7 let 2 mesecev #20093

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

abukovnik napisal: A mogoče kdo ve, če je nakup Seiko SKX009 možen tudi v Sloveniji? Oziroma, kje se najbolj splača kupovati preko spleta?

LP


Zdravo,
v Sloveniji je še nisem osebno zasledil. Najlažje je to storiti preko amazona oz ebaya in kupca prositi če ti pošlje v Sloveinjo in mu plačaš malo več za poštnino. Na ebay.de najdeš kar nekaj prodajalcev ki pošiljajo po evropi.

Drugače pa jaz imam kar slabe izkušnje s SKX009,...tekom garancije sem joj moral dvakrat poslati nazaj. Dvakrat je enostavno prehala delati po kakšni uri nošenja. Nato sem jo hitro prodal ker ji nisem nikoli več zaupal.
Zahvale: abukovnik

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Pablo.

seiko ure pred 7 let 2 mesecev #20094

  • Flajsi
  • Flajsi avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7

abukovnik napisal: A mogoče kdo ve, če je nakup Seiko SKX009 možen tudi v Sloveniji? Oziroma, kje se najbolj splača kupovati preko spleta?

LP


Ko sem jaz kupoval svojo, sicer SKX013 je nisem našel ceneje kot na Creation Watches.

www.creationwatches.com/products/seiko-d...-mens-watch-712.html
Zahvale: abukovnik

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

seiko ure pred 7 let 2 mesecev #20095

  • Aleksandar
  • Aleksandar avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 36
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
Flajsi, koliko pa je bilo še dodatnih stroškov pri naročanji iz CrationWatches (poštnina, carine ali kaj podobnega) in kako si zadovoljen z nakupom. Sam imam namen kupiti od njih in bi mi prav prišla kakršnakoli informacija :)

Flajsi napisal:

abukovnik napisal: A mogoče kdo ve, če je nakup Seiko SKX009 možen tudi v Sloveniji? Oziroma, kje se najbolj splača kupovati preko spleta?

LP


Ko sem jaz kupoval svojo, sicer SKX013 je nisem našel ceneje kot na Creation Watches.

www.creationwatches.com/products/seiko-d...-mens-watch-712.html

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

seiko ure pred 7 let 2 mesecev #20096

  • abukovnik
  • abukovnik avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 3
  • Thank you received: 0
Sem že slišal, da so nekateri imeli težave glede SKX009 ja, ne vem pa, ali morda obstaja razlika v kvaliteti med 009J, 009K in 175. Baje naj bi se le 009J izdelovale na Japonskem.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

seiko ure pred 7 let 2 mesecev #20097

  • dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 133
  • Karma: 2
  • Thank you received: 40

abukovnik napisal: Sem že slišal, da so nekateri imeli težave glede SKX009 ja, ne vem pa, ali morda obstaja razlika v kvaliteti med 009J, 009K in 175. Baje naj bi se le 009J izdelovale na Japonskem.


Jaz sem SKX007J pred nekaj leti kupil na ebay.co.uk .
J variante imajo na številčnici in na rotorju napis "Made in Japan" ter na števičnici 21 jewels. To pa naj bi bilo tudi vse, kar ga loči od K variante.



Ves ta čas mi dela brez težav in je super ura za vsakodnevno nošenje. Odlikuje jo tudi izjemna luminiscenca.

Kaliber 7s26 za nižji cenovni razred dovolj dobro opravlja svoje delo. Se ga pa še vedno zregulirat na tvoj način nošenja. Če ti čez dan prehiteva, jo ponoči pustiš v položaju, v katerem zaostaja, tako da se napaka malo skompenzira. Ali obratno...

6R15 je mehanizem višjega razreda, se pa vgrajuje v malo dražje, t.i. Sumo Diverje (npr. SBDC001, SBDC003, itd.)

LP Andrej
Attachments:
Zahvale: abukovnik

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

seiko ure pred 7 let 2 mesecev #20098

  • Flajsi
  • Flajsi avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7
@Aleksandar
Ura me je na koncu stala točno 235,46€. Z uro sem zaenkrat zelo zadovoljen, vendar še nemorem kaj dosti več povedat, imam jo komaj dober mesec. Mislim pa, da bi se še enkrat odločil enako glede nakupa te ure. Zaenkrat lahko povem le, da kot je že povedal @dreja, luminiscenca izredno dobro vidna in da je na začetku prehitevala za nekje 30 sekund na dan, zdaj pa se je ustalila pri +5-6 sekund na dan.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Flajsi.

seiko ure pred 7 let 2 mesecev #20101

  • Aleksandar
  • Aleksandar avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 36
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
Flajsi hvala za info :) . Vidim, da je potrebno zraven še računati cca. 50 eur dodatnih stroškov. Zdej moram pa samo še pritisnit na sprožilec, ker že predolgo ciljam na to uro :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Aleksandar.

seiko ure pred 7 let 2 mesecev #20102

  • Aleksandar
  • Aleksandar avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 36
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
Podrobna razlika med SKX009J in SKX009K (sicer ni skx007, ampak vseeno zanimivo :) ) je lepo prikazana na kanalu youtuba The Urban Gentry, ki poleg omenjenih razlik, ki jih je omenil @dreja, našteva še nekatere zanimive detajle.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Aleksandar.

seiko ure pred 7 let 2 mesecev #20104

  • Flajsi
  • Flajsi avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 58
  • Karma: 3
  • Thank you received: 7
Na ceno katera je prišteješ 22% davka, 2,5% carine (če je vrednost nad 150€) in vedno do zdaj, ko sem uro naročil iz države, ki ne spada v EU sem moral plačat še 15€, če se ne motim piše na računu "pregled paketa z napravo" ali nekaj podobnega. :)
Zahvale: Aleksandar

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Flajsi.

seiko ure pred 7 let 2 mesecev #20110

  • Aleksandar
  • Aleksandar avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 36
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
Sam še nisem veliko naročal preko spleta (nezaupanje, še posebej pri malo več denarja :) )... rad vidim uro v živo in jo probam na roki, če se le da. Ampak mislim da bom za skx013 kar malo "reskiral" :laugh:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si