minutka.si

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: seiko ure

seiko ure 8 months 2 weeks ago #20461

• miro
  • miro's Avatar
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 3
Morski pas@ če si kupil, čestitke ! Lepa piksna tunine :P
Sem malo preveril cene in je tole vsaj za 50€ nižja cena od druge najcenejše, upoštevaje davek, carino in transport.

lpm
The administrator has disabled public write access.

seiko ure 8 months 2 weeks ago #20462

• MorskiPas
  • MorskiPas's Avatar
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 26
ne...nisem kupil...me ne zanimajo kinetic ure...je pe zanimiva ponudba za marsikoga...veselo...

seiko ure 8 months 2 days ago #20557

• MorskiPas
  • MorskiPas's Avatar
  • Urarski mojster
v Kopru, včeraj na paseđati, videl v centru v eni izložbi trgovine SKX007 in dve želvici...pozabil ulico in ime trgovine...lahko pa dobim info. če koga zanima...

seiko ure 8 months 2 days ago #20559

• whatever
  • whatever's Avatar
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 12

seiko ure 6 months 2 weeks ago #20887

• TheCrab
  • TheCrab's Avatar
  • Urarski učenec
  • Thank you received: 2
Pozdravljeni

Zanima me če ima kdo izkušnje z naročanjem iz strani www.chronograph.com? Imate mogoče kakšen predlog kje bi lahko naročil Seiko ¨želvico¨ SRP777/5?

Lp

seiko ure 6 months 2 weeks ago #20888

• luxman
  • luxman's Avatar
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 10
Jaz sem svojo SRP775 kupil na www.timeshop24.de/catalogsearch/result/?q=seiko+srp. Nemški prodajalec, hitra dostava in dokaj ugodne cene. Se pa cene na tej strani spreminjajo skoraj dnevno, tako, da bodi pozoren na to.

seiko ure 6 months 2 weeks ago #20889

• MorskiPas
  • MorskiPas's Avatar
  • Urarski mojster
TheCrab wrote:
Pozdravljeni

Zanima me če ima kdo izkušnje z naročanjem iz strani www.chronograph.com? Imate mogoče kakšen predlog kje bi lahko naročil Seiko ¨želvico¨ SRP777/5?

Lp

a ne bereš foruma...v Kopru... :) ...moja je iz UK... :silly: ...ne morem rečt da je prva...samo glede na spremljanje je zagotovo med prvimi.... :laugh: ...juhuuuuu

seiko ure 3 months 3 weeks ago #21256

• criptus
  • criptus's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 160
Novo na roki. Seiko kinetic diver 200 m ska371p1. Konkretna ura, težka. Precej dobro narejena, upam da bo zdržala toliko kot robustno deluje :)

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

seiko ure 3 months 2 weeks ago #21298

• criptus
  • criptus's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 160
Po dveh tednih nošenja Seiko Diverja s slike zgoraj je morda čas, da nekoliko strnem vtise.

Ostale svoje ure nerad močim, posebej v morju, niti jih za šport ne nosim. Zato sem potreboval diverja za morske aktivnosti, robustnega, kvarc. Zaradi ugodne cene (200 eur) in dobrih referenc sem se odločil za ravno ta model in to znamko. Poleg omenjenega so me prepričalli videz, robustna izdelava, teža, dobra luminacija in na hitro prilagodljiv obseg pasu (cca 1 cm) kar pride prav za nosit uro čez neopren.

Ura je za svojo ceno res robustna in zelo natančno narejena. Ohišje in pas se dajo, kot sem ocenil, zlahka spolirat v primeru prask. Steklo je Seikov patentiran Hardlex kristal, ki je sicer nekoliko manj odporen na praske kot safir vendar pa manj lomljiv. Nekoliko vgreznjeno steklo bo bolj učinkovito preprečilo praske, ne vem še pa kako se bo glede prask čez čas obnesla luneta.

Mehanika je kinetic 5M62, ki je ne poznam dovolj dobro, da bi jo ocenil posebej ne vem kako bo z njo čez npr 10 let. Dosedaj sem namreč (že leta nazaj) nosil dva avtomatika Seiko 5 in oba sta po tem času preprosto nehala delovat. Mehanika je skoraj razpadla in popravilo ni bilo smiselno. Kar pa je glede na nizko ceno teh ur čisto sprejemljivo... Kolikor berem, ima pri kineticu omejeno življensko dobo baterija, ki jo napaja nihalo. Ta je zamenljiva, a je racionalnost menjave pomoje vprašljiva. Kar se tiče točnosti pa je tako. V enem tednu je prehitela za 1 sekundo, na kar seveda ni kaj dodati.

Če povzamem: za malo denarja zelo veliko muzike B)

Last Edit: 3 months 2 weeks ago by criptus.
Moderators: criptus
minutka.si minutka.si minutka.si