minutka.si

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: seiko ure

seiko ure 7 months 2 weeks ago #20111

• rojcek
  • rojcek's Avatar
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 45
Tudi sam nisem nikoli prej kupoval nekaj preko "mednarodnega" spleta za večji denar, pa sem potem raskiral. Na ebayu sem nabavil seika (300€+) pri prodajalcu Townads Yorkshire Watches iz Anglije. Je imel dober rate...in sem mu zaupal. Upravičeno! Vse je popolnoma štimalo, potrjena garancija... Ura je bila pri meni v štirih dneh. Zaenkrat ga lahko priporočim.
"It's composed of gears, and jewels, and plates, but once you put it together...Boom! It comes to life."
The administrator has disabled public write access.

seiko ure 7 months 2 weeks ago #20112

• MorskiPas
  • MorskiPas's Avatar
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 26
to temo smo že večkrat premleli...deset strani nazaj sem izpostavil par prodajalcev, zaupanja vrednih, na Ebayu...če pa ne zaupaš internetni prodaji, obišči naše uradne prodajalce Seika, :silly: , ali pa naredi izlet do Karlovca..to pa tudi ni na koncu sveta...srečno...

seiko ure 7 months 2 weeks ago #20115

• Matrus
  • Matrus's Avatar
  • Urarski expert
  • Thank you received: 77
Se pridružujem zgornjim mnenjem. Hec je samo, da ko enkrat kupiš iz tujine, se naslednjič težko upreš. :D

So pa slabe izkušnje precej redke oz. jih imaš lahko tudi v domači trgovini, ko ti zatrjujejo, da gre za tvojo napako - prav tako redko, a se zgodi. Hočem poudarit, da se najbrž nikjer ne boš opekel, se pa lahko tako doma kot v tujini (jaz sem se že tako doma kot na eBayu, ampak dobre izkušnje močno prevagajo).

seiko ure 7 months 1 week ago #20217

• luxman
  • luxman's Avatar
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 10
Zanimivo branje o Seiko Spring Drive mehanizmu: www.ablogtowatch.com/history-seiko-spring-drive-movement/

seiko ure 6 months 4 weeks ago #20324

• Zekic
  • Zekic's Avatar
  • Urarski učenec
Sem čisto frišen na forumu tako da najprej vse lepo pozdravljam! :)

Imam pa tudi eno vprašanje in namreč zanimam se za nakup Seika SNZH57 vendar modificiranega v Fifty five fathoms. Sem namreč oboževalec Blancpainovega Fifty fathomsa, ampak je le ta občutno predrag in zato iščem dober homage kot je omenjeni Seiko ter recimo kak Helson Skindiver. Me pa samo zanima, če se bolj splača kupiti preko spleta že sestavljeno uro ali je bolje, da dele in uro kupim posebej ter nato v Sloveniji odnesem do kakega mojstra, ki se s tem ukvarja?
Last Edit: 6 months 4 weeks ago by Zekic.

seiko ure 6 months 4 weeks ago #20325

• whatever
  • whatever's Avatar
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 11

seiko ure 6 months 2 weeks ago #20423

• gasper1319
  • gasper1319's Avatar
  • Urarski učenec
Mene pa zanima če je že kdo kupoval preko http://www.seiyajapan.com/, namreč rad bi kupil Seiko SARB033. Sem že gledal na ebay-u in Amazon in pri prvem so mi vse ponudbe nekako sumljive na Amazon pa predrago. Če ima kdo boljšo rešitev se priporočam.

P.S.
Z uporabnikom stewcris(YORKSHIRE WATCHES) na ebayu sem že bil v kontaktu in upajo da jih bojo spet dobili v bližnji prihodnosti.
Last Edit: 6 months 2 weeks ago by gasper1319.

seiko ure 6 months 2 weeks ago #20424

• Flajsi
  • Flajsi's Avatar
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 5
gasper1319 wrote:
Mene pa zanima če je že kdo kupoval preko http://www.seiyajapan.com/, namreč rad bi kupil Seiko SARB033. Sem že gledal na ebay-u in Amazon in pri prvem so mi vse ponudbe nekako sumljive na Amazon pa predrago. Če ima kdo boljšo rešitev se priporočam.

P.S.
Z uporabnikom stewcris(YORKSHIRE WATCHES) na ebayu sem že bil v kontaktu in upajo da jih bojo spet dobili v bližnji prihodnosti.

Na omenjeni spletni strani še sicer nisem kupoval, imam pa zelo pozitivne izkušnje s stranjo CreationWatches. Ura prispela v štirih dneh od naročila in še cena je bila vedno ugodna. Sicer za model SARB033 mislim, da je na CreationWatches dražja kot na Seiyajapan.
www.creationwatches.com/products/seiko-j...mens-watch-1851.html
Last Edit: 6 months 2 weeks ago by Flajsi.
The following user(s) said Thank You: gasper1319

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

seiko ure 6 months 2 weeks ago #20425

• Domč
  • Domč's Avatar
  • Urarski vajenec
  • Thank you received: 5
Gašper 1319:

Člana foruma Tudor od katerega sem jaz kupil Sarb 033 kontaktiraj pa ti bo povedal preko koga je nabavil.
Drugače pa ura odlična in vredna svojega 'slovesa'.
Last Edit: 6 months 2 weeks ago by Domč.
The following user(s) said Thank You: gasper1319

seiko ure 6 months 2 weeks ago #20457

• MorskiPas
  • MorskiPas's Avatar
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 26
Massdrop...

Moderators: criptus
minutka.si minutka.si minutka.si