minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: Cena - kakovost

Cena - kakovost pred 8 let 8 mesecev #14831

  • apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46
@slamca

seveda so in še vgrajujejo tudi ETA mahanizme, a že 30 let imajo kar lepo proizvodnjo svojih mehanizmov.

www.mauricelacroix.com/KnowHow/Movements.sls

Upam, da bo link deloval, kjer so trenutni in-house mehanizmi, jih je kar nekaj.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 8 mesecev #14833

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4158
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

apmata napisal: Verjetno bi morali odpreti še kakšno temo o urnih mehanizmih in kdo jih sploh še dela v hiši sam.

Ali je lasten mehanizem res pogoj za prestižnost urarjev?


Taksna tema ze obstaja. minutka.si/forum/7-splono-o-urah/7930-hi...mi.html?limitstart=0

Razvoj lastnega mehanizma je izjemno drag, dolgotrajen in zahteven projekt. S tega vidika je seveda prestiznost znamke zato visja. Ni pa nujno taksen mehanizem tudi boljsi od recimo generikov kot jih dela ETA in se kdo. Tu gre ponavadi za izjemno robustne in preizkusene mehanizme torej tudi dobre. In po svoje je vgrajevanje take mehanike pametna poteza saj so dobri in poceni. Koncen izdelek je torej lahko cenejsi kot naprimer tisti, ki ima lastno mehaniko, saj mora urar vkalkulirati v ceno tudi razvoj. Ure z genericnimi mehanizmi so lahko torej izjemno dobre, a jim manjka tista pikica na i ;)

A to je seveda 'detajl', ki za vsakogar ni pomemben. Za vecino teh, ki visimo tule gor, pa si upam trdit, da zelo ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Cena - kakovost pred 8 let 8 mesecev #14835

  • AP
  • AP avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Važno da tik-taka
  • Posts: 216
  • Thank you received: 14
Imam Hamiltona ki ima vgrajen ETA mehanizem, in je bil tut kar drag proti Seikotu in Vostoku. Ampak hočem povedati, da mi Hamilton neki pomeni sam zarad tega ker je moja prva swiss made avtomatik ura, tko da mi Seiko in Vostok pomenita veliko več, saj imata oba hišne mehanizme in v točnosti niti ni neke bistvene razlike. Za moje pojme vsaj ti dve znamki preveč zanemarjamo saj sta cena-kvaliteta več kot zelo dobra.

L.P.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Tissot, Hamilton, Seiko
Last Edit: od AP.

Cena - kakovost pred 8 let 8 mesecev #14837

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486

apmata napisal: @slamca

seveda so in še vgrajujejo tudi ETA mahanizme, a že 30 let imajo kar lepo proizvodnjo svojih mehanizmov.

www.mauricelacroix.com/KnowHow/Movements.sls

Upam, da bo link deloval, kjer so trenutni in-house mehanizmi, jih je kar nekaj.


Vau! Nisem vedel, da imajo tako pestro izbiro lastnih mehanizmov, neverjetno... Slučajno veš koliko take ure tudi stanejo (mislim v kakšnem cenovnem razredu so, ker je izbira kar raznolika in tudi cene verjetno močno nihajo)?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 8 mesecev #14839

  • apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46

Slamca napisal:

apmata napisal: @slamca

seveda so in še vgrajujejo tudi ETA mahanizme, a že 30 let imajo kar lepo proizvodnjo svojih mehanizmov.

www.mauricelacroix.com/KnowHow/Movements.sls

Upam, da bo link deloval, kjer so trenutni in-house mehanizmi, jih je kar nekaj.


Vau! Nisem vedel, da imajo tako pestro izbiro lastnih mehanizmov, neverjetno... Slučajno veš koliko take ure tudi stanejo (mislim v kakšnem cenovnem razredu so, ker je izbira kar raznolika in tudi cene verjetno močno nihajo)?


Ja najvišja serija Masterpiece je tam nad 3500 Eur, lahko tudi kak poseben model v zlatu preko 10.000, večin pa med 3,5-5,0k EUR. Potem je še stopnjo nižja serija Pontos nekje med 1,5 k-4,0k EUR, tudi različno kje se kupi in kateri model je pač bolj priljubljen. Serije Eliros, Miros in Les Clasiques v glavnem Quartzi pa okoli 1,0 k EUR.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 8 mesecev #14852

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57

apmata napisal:

Slamca napisal:

apmata napisal: @slamca

seveda so in še vgrajujejo tudi ETA mahanizme, a že 30 let imajo kar lepo proizvodnjo svojih mehanizmov.

www.mauricelacroix.com/KnowHow/Movements.sls

Upam, da bo link deloval, kjer so trenutni in-house mehanizmi, jih je kar nekaj.


Vau! Nisem vedel, da imajo tako pestro izbiro lastnih mehanizmov, neverjetno... Slučajno veš koliko take ure tudi stanejo (mislim v kakšnem cenovnem razredu so, ker je izbira kar raznolika in tudi cene verjetno močno nihajo)?


Ja najvišja serija Masterpiece je tam nad 3500 Eur, lahko tudi kak poseben model v zlatu preko 10.000, večin pa med 3,5-5,0k EUR. Potem je še stopnjo nižja serija Pontos nekje med 1,5 k-4,0k EUR, tudi različno kje se kupi in kateri model je pač bolj priljubljen. Serije Eliros, Miros in Les Clasiques v glavnem Quartzi pa okoli 1,0 k EUR.


M1?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 8 mesecev #14854

  • Carlito149
  • Carlito149 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 539
  • Karma: 4
  • Thank you received: 72

Levjul napisal:

perpetum napisal: Ovaj Longines neka ti ne bude los ili impulzivna kupovina. ;) Danas novi Longines satovi su smece, a stari mogu biti samo kvalitetni .
Nažalost danas je Longines jako srozana manufaktura .

Longines firma je bila ustanovljena l. 1832 in so do sedaj izdelali več kot 35 milj. ur, kar znamko uvršča med najpomembnejše švicarske proizvajalce ur. Spada v skupino Swatch, kjer so tudi Breguet, Harry Winston, Blancpain, Glashütte Original, Jaquet Droz, Léon Hatot, Omega, Longines, Rado, Union Glashütte, Tissot, Balmain, Certina, Mido, Hamilton, Calvin Klein watches + jewelry, Swatch, Flik Flak, ETA, Nivarox-FAR...
Uporablja (predelane) ETA mehanizme, kot tudi mnoge ostale firme. ETA mehanizmi so poznani po kvaliteti.
Zakaj so današnje Longines ure smeti? Naštej mi vsaj tri kriterije, po katerem ti ocenjuješ ure med smeti in tiste, ki to niso.


Kako je Swatch postal lastnik tako velikih podjetij, jaz bi prej rekel da bo njega kdo kupil.
Ne poznam ozadja in me zanima.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 8 mesecev #14855

  • apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46

igor napisal:

apmata napisal:

Slamca napisal:

apmata napisal: @slamca

seveda so in še vgrajujejo tudi ETA mahanizme, a že 30 let imajo kar lepo proizvodnjo svojih mehanizmov.

www.mauricelacroix.com/KnowHow/Movements.sls

Upam, da bo link deloval, kjer so trenutni in-house mehanizmi, jih je kar nekaj.


Vau! Nisem vedel, da imajo tako pestro izbiro lastnih mehanizmov, neverjetno... Slučajno veš koliko take ure tudi stanejo (mislim v kakšnem cenovnem razredu so, ker je izbira kar raznolika in tudi cene verjetno močno nihajo)?


Ja najvišja serija Masterpiece je tam nad 3500 Eur, lahko tudi kak poseben model v zlatu preko 10.000, večin pa med 3,5-5,0k EUR. Potem je še stopnjo nižja serija Pontos nekje med 1,5 k-4,0k EUR, tudi različno kje se kupi in kateri model je pač bolj priljubljen. Serije Eliros, Miros in Les Clasiques v glavnem Quartzi pa okoli 1,0 k EUR.


M1?


Oprosti, ne razumem?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 8 mesecev #14862

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4158
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

Carlito149 napisal:

Levjul napisal:

perpetum napisal: Ovaj Longines neka ti ne bude los ili impulzivna kupovina. ;) Danas novi Longines satovi su smece, a stari mogu biti samo kvalitetni .
Nažalost danas je Longines jako srozana manufaktura .

Longines firma je bila ustanovljena l. 1832 in so do sedaj izdelali več kot 35 milj. ur, kar znamko uvršča med najpomembnejše švicarske proizvajalce ur. Spada v skupino Swatch, kjer so tudi Breguet, Harry Winston, Blancpain, Glashütte Original, Jaquet Droz, Léon Hatot, Omega, Longines, Rado, Union Glashütte, Tissot, Balmain, Certina, Mido, Hamilton, Calvin Klein watches + jewelry, Swatch, Flik Flak, ETA, Nivarox-FAR...
Uporablja (predelane) ETA mehanizme, kot tudi mnoge ostale firme. ETA mehanizmi so poznani po kvaliteti.
Zakaj so današnje Longines ure smeti? Naštej mi vsaj tri kriterije, po katerem ti ocenjuješ ure med smeti in tiste, ki to niso.


Kako je Swatch postal lastnik tako velikih podjetij, jaz bi prej rekel da bo njega kdo kupil.
Ne poznam ozadja in me zanima.


Swatch je skupina, ki si lasti cel kup podjetij in dirigira njihovo vlogo. Swatch ure so samo eden od izdelkov. www.swatchgroup.com/en/

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 8 mesecev #14877

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4158
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

Slamca napisal:

Nekje sem bral, da bi prav Longines cvetel, ko ne bi Swatch group favoriziral Omege, ostale znamke pa "bremzal", torej je na nek račin res kvaliteta manjša, kot bi lahko bila. A je še vedno prekleto dobra znamka!

Se strinjam, bi bilo pa zanimivo vedeti, kaj so bili razlogi za ''bremzanje''.

Razen cen, to kar nastevas, pocne vecina znamk, ki jih stejemo za prestizne. Tko da mislim, da s tega vidika lahko Longines razumemo za dobro izbiro ;)

Seveda, vendar hočem reči, da že včasih ni bilo veliko znamk, ki bi izdelovale svoje mehanizme, Longines pa jih med redkimi je in to z zelo visoko kvaliteto. Sedaj pa Longines nima več svojih kalibrov, medtem ko konkurenca izpred kvarčne revolucije (Omega, Rolex, IWC, LeCoultre, Piaget) sicer delno ponuja tudi ure z ETA mehanizmi, vendar hkrati še vedno drži linijo svojih kalibrov (sem štejem tudi Omegin Co-axial, čeprav je baziran na ETI). Na primer Tag Heuer (prej Heuer), Breitling, Girrard Perregaux, Ulysse Nardin ipd. včasih niso imeli svojih mehanizmov, sedaj pa jih (poleg osnovnih modelov) imajo. To pomeni, da je Longines na pram drugim naredil korak nazaj, podobno kot Tissot. O kvaliteti pa ne dvomim, da je na vrhunskem nivoju, ETA mehanizmi so seveda popolnoma primerljivi, če ne celo boljši od in house tekmecev.

Samo še kot zanimivost, če sem zgoraj našteval znamke, ki so imele včasih svoje mehanizme, bi bilo na mestu, da dodam še nekaj, ki so v nižjem cenovnem razredu in tudi danes med zbiratelji ne dosegajo visokih cen, imajo pa še vedno lastne kalibre (nisem upošteval znamk izven Švice): Certina, Tissot, Eterna, Pierce, Roamer, Gruen in še kakšen. Na žalost sedaj niti ena izmed omenjenih znamk nima več lastnih mehanizmov.


Omegin Co-Axial je samo na zacetku baziral na Eti. Mimgrede to so hudo dobri mehanizmi izjemno tocni in robustni. Sedaj ma cist svoj kaliber s Co-axial ter 3 letno garancijo zanj.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si