minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: Cena - kakovost

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14775

  • perpetum
  • perpetum avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tko rano rani ,dvije sreče grabi !
  • Posts: 424
  • Karma: 6
  • Thank you received: 73
Ovaj Longines neka ti ne bude los ili impulzivna kupovina. ;) Danas novi Longines satovi su smece, a stari mogu biti samo kvalitetni .
Nažalost danas je Longines jako srozana manufaktura .
Zahvale: Matrus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od perpetum.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14776

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
Novih v resnici ne poznam dosti, mi je pa Legend Diver zelo všeč. Ampak berem horror zgodbe o kvaliteti.

Tale stari je pa res v redu, 36.000 bph, avtomatik in hkrati zelo tanek (8mm, ohišje sicer samo 5mm) pa še malenkost "večjega" formata glede na letnico (37mm brez krone).

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14779

  • Miha81
  • Miha81 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 238
  • Karma: 13
  • Thank you received: 38
Časi, ko je bil Longines še ponosna urarska hiša. Naj ti služi :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14786

  • Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 665
  • Karma: 28
  • Thank you received: 65

perpetum napisal: Ovaj Longines neka ti ne bude los ili impulzivna kupovina. ;) Danas novi Longines satovi su smece, a stari mogu biti samo kvalitetni .
Nažalost danas je Longines jako srozana manufaktura .

Longines firma je bila ustanovljena l. 1832 in so do sedaj izdelali več kot 35 milj. ur, kar znamko uvršča med najpomembnejše švicarske proizvajalce ur. Spada v skupino Swatch, kjer so tudi Breguet, Harry Winston, Blancpain, Glashütte Original, Jaquet Droz, Léon Hatot, Omega, Longines, Rado, Union Glashütte, Tissot, Balmain, Certina, Mido, Hamilton, Calvin Klein watches + jewelry, Swatch, Flik Flak, ETA, Nivarox-FAR...
Uporablja (predelane) ETA mehanizme, kot tudi mnoge ostale firme. ETA mehanizmi so poznani po kvaliteti.
Zakaj so današnje Longines ure smeti? Naštej mi vsaj tri kriterije, po katerem ti ocenjuješ ure med smeti in tiste, ki to niso.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14793

  • apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46
Longines ima danes res v ponudbi veliko cenovno dostopnih ur, ki niso nič posebnega in po katerih ga večina sodi, vendar so njihove ure iz Heritage, Master collection in drugih posebnih serij še vedno vrhunski časomeri.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14795

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Longines ure za moje pojme niso smeti, so pa na žalost zelo zelo bled odsev tega, kar je nekoč znamka Longines pomenila. Večkrat sem že prebral, da naj bi bile v petdesetih in šestdesetih letih Longines nove ure dražje ter bolj cenjene od Omeg in Rolexov. Kot je Levjul napisal mislim, da zagotovo so razlogi, zakaj je sedaj Longines zelo padel:
-osnovni modeli so relativno poceni in pogosti, tudi dražje ure nimajo visokih cen,
-novejše ure dosegajo nizke cene v preprodaji rabljenih ur,
-nimajo in house mehanizmov, ampka uporabljajo navadne ETA mehnizme (včasih je Longines vgrajeval samo innhouse mehanizme, ki so bili zelo dobri, tudi v Matrusovi lepotici ni ETE).

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14796

  • sablfish
  • sablfish avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50
Tudi sam sem rahlo presenečen. Pred kratkim se želel kupiti Legend diver, vse kar sem prebral na netu (v roku 1 leta), kar je ogromno, je kazalo na to, da je neverjetne kvalitete, sploh če gledamo razmerje cena/kvaliteta. Ne razumem, kako bi lahko bil vrhunski 2824-2 smeti? Tole bi pa res rad slišal argumentirano!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14797

  • sablfish
  • sablfish avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50

Slamca napisal: Longines ure za moje pojme niso smeti, so pa na žalost zelo zelo bled odsev tega, kar je nekoč znamka Longines pomenila. Večkrat sem že prebral, da naj bi bile v petdesetih in šestdesetih letih Longines nove ure dražje ter bolj cenjene od Omeg in Rolexov. Kot je Levjul napisal mislim, da zagotovo so razlogi, zakaj je sedaj Longines zelo padel:
-osnovni modeli so relativno poceni in pogosti, tudi dražje ure nimajo visokih cen,
-novejše ure dosegajo nizke cene v preprodaji rabljenih ur,
-nimajo in house mehanizmov, ampka uporabljajo navadne ETA mehnizme (včasih je Longines vgrajeval samo innhouse mehanizme, ki so bili zelo dobri, tudi v Matrusovi lepotici ni ETE).

To niso razlogi, da je ura smet, to samo pomeni, da je relativno poceni (beri dostopna). Kaj ima to veze s kvaliteto?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14799

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Ne, saj sem napisal, da niso smeti, daleč od tega. Tudi za kvaliteto mislim, da je vrhunska. Ni pa to recimo ista liga kot Rolex, ki zagotavlja isto (verjetno celo višjo) kvaliteto z lastnimi mehanizmi. Samo to hočem reči, da se danes te znamke težko primerjajo, včasih pa je bilo drugače.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Cena - kakovost pred 8 let 7 mesecev #14800

  • sablfish
  • sablfish avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Tik, tak, tik, tak, booom!
  • Posts: 600
  • Karma: 25
  • Thank you received: 50

Slamca napisal: Ne, saj sem napisal, da niso smeti, daleč od tega. Tudi za kvaliteto mislim, da je vrhunska. Ni pa to recimo ista liga kot Rolex, ki zagotavlja isto (verjetno celo višjo) kvaliteto z lastnimi mehanizmi. Samo to hočem reči, da se danes te znamke težko primerjajo, včasih pa je bilo drugače.

To s smetmi ni letelo na tvojo objavo, istočasno sem komentiral tvoje alineje in nekorektno združil v en odgovor. Seveda je Longines klaso ali dve pod Rollyjem, še vedno pa je veliko ure za tak denar. Nekje sem bral, da bi prav Longines cvetel, ko ne bi Swatch group favoriziral Omege, ostale znamke pa "bremzal", torej je na nek račin res kvaliteta manjša, kot bi lahko bila. A je še vedno prekleto dobra znamka!

P.S. A ne bi raje odprli teme "vs." ali podobno, da ne smetimo tukaj? Bi sam, ampak bilo bi potrebno par objav seliti tja... Ideja pač.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

If only I had known, I should have become a watchmaker
A. Einstein
minutka.si minutka.si minutka.si