minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: seiko ure

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6197

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
mappy napisal(a):

Je že kdo preizkusil kako bi se kinetic obnesel v navijalcu. Sicer imajo rezervo navitja cca 6 mesecev, ampak recimo, da bi ga navijalec cca 1x na mesec malo napolnil. Je to izvedljivo, kretnje navijalca sploh polnijo kinetic?


Evo, takoj jutri najdem enega praznega kinetika in ga v službi vržem na navijalec; poročam.

Sicer pa lahko povem, da sem testiral Seiko Premier Kinetic Direct Drive brez predhodnjega navijanja in se je v enem slabem popoldnevu navila za 24 ur, v naslednjem dnevu pa še za dodaten teden rezerve navitja.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od igor.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6230

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
igor napisal(a):

mappy napisal(a):

Je že kdo preizkusil kako bi se kinetic obnesel v navijalcu. Sicer imajo rezervo navitja cca 6 mesecev, ampak recimo, da bi ga navijalec cca 1x na mesec malo napolnil. Je to izvedljivo, kretnje navijalca sploh polnijo kinetic?


Evo, takoj jutri najdem enega praznega kinetika in ga v službi vržem na navijalec; poročam.

Sicer pa lahko povem, da sem testiral Seiko Premier Kinetic Direct Drive brez predhodnjega navijanja in se je v enem slabem popoldnevu navila za 24 ur, v naslednjem dnevu pa še za dodaten teden rezerve navitja.


Obljuba dela dolg, najprej pa naj naredim copy/paste criptusovega zapisa;

Ura se na roki veliko prej navije do konca kot pa na navijalcu. Roka ima poleg nekih normalnih ˝dolgih˝ gibov še nešteto vmesnih kratkih gibov in avtomat se nanje vedno odzove. Dokler je navitje ničelno rotor kar nori nato pa se ta eksplozivna intenzivnost vrtenja vzporedno z navitostjo manjša. Pri navijalcih pa je vrtenje ure enakomerno zato ne pride do norenja rotorja, s tem pa je posledično tudi čas do polnega navitja daljši. Bistvo navijalcaje, da uro drži v zlati sredini navitja. To pomeni da se ne odvije in ne navije do konca.

Testiral sem Seiko Premier Kinetic Direct Drive Moon Phase, ki ima pri polnem navitju mesec dni rezerve. Iz vitrine sem vzel tistega, ki je bil popolnoma prazen, ga vstavil v navijalec in navijalec pognal. Navijalec se je vrtel neprekinjeno v obe smeri s sedmimi polnimi obrati na minuto. Po osmih urah vrtenja se sekundni kazalec ure ni premaknil niti za sekundo!
Potem sem to isto, "nedelujočo" uro dal na zapestje brez da bi jo predhodno vsaj malce navil in po eni uri normalnega nošenja je imela za 6 ur rezerve, po dveh urah za 15 ur in po treh urah in pol za 24 ur rezerve navitja. Nošenje ure do večera poskrbi za zalogo tedna dni rezerve navitja, potem pa gre do rezerve navitja enega meseca zelo, zelo počasi navzgor. Iskreno lahko povem, da razen ko sem uro navil ročno, nisem še nikoli z nošenjem svoje ure samo na zapestju prišel do polne zaloge rezerve navitja.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6231

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Morda pa bi lahko uri preden je šla v navijalec dal vsaj malo zaleta. Probaj še to. Toliko da zalaufa. Pa potem še enkrat poročaj. Me res zanima, ker nekako ne vem zakaj navijalec ne bi imel učinka na kinetica...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6234

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
criptus napisal(a):

Morda pa bi lahko uri preden je šla v navijalec dal vsaj malo zaleta. Probaj še to. Toliko da zalaufa. Pa potem še enkrat poročaj. Me res zanima, ker nekako ne vem zakaj navijalec ne bi imel učinka na kinetica...


Nalašč sem štartal iz nule, jutri štartam iz nule z avtomatikom (ETA 2824-2), primerjam rezultate in nadaljujem test naslednji teden.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6235

  • avgustin
  • avgustin avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 2
  • Thank you received: 0
Tako, pa sem tudi jaz v klubu lastnikov Seiko ur. Uro nosim par dni in moram reči, da zgleda odlično in mi niti približno ni žal, da sem se odločil za nakup. Poleg vsega sem v trgovini Sten Time Exclusive v Cityparku dobil odličen popust, ker sem član foruma Minutka! To je sicer moj prvi Seiko, skoraj gotovo pa ne zadnji.

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od avgustin.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6236

  • mappy
  • mappy avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 17
  • Karma: 2
  • Thank you received: 0
avgustin napisal(a):

Tako, pa sem tudi jaz v klubu lastnikov Seiko ur. Uro nosim par dni in moram reči, da zgleda odlično in mi niti približno ni žal, da sem se odločil za nakup. Poleg vsega sem v trgovini Sten Time Exclusive v Cityparku dobil odličen popust, ker sem član foruma Minutka! To je sicer moj prvi Seiko, skoraj gotovo pa ne zadnji.



Zelo lep in kvaliteten diver za svoj denar. naj ti dolgo odlično služi.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6237

  • mappy
  • mappy avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 17
  • Karma: 2
  • Thank you received: 0
Igor, hvala lepa za tvoj trud, se veslim novih rezultatov.

Spraševal sem pa prav zato, ker diverjov pač vsak ne nosi vsak dan in bi bilo dobro če je ura v pogonu v času, ko se ne nosi.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6239

  • Art
  • Art avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 317
  • Karma: 18
  • Thank you received: 31
Z navijalcem si ne moreš pomagati pri kinetiku. Za ustrezno indukcijo je potrebna malo večja hitrost.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6240

  • Sidney70
  • Sidney70 avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Respect
  • Posts: 567
  • Karma: 22
  • Thank you received: 21
imam kinetica , nimam pa navijaca ... imam pa eno idejo :P

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6243

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Sidney70 napisal(a):

imam kinetica , nimam pa navijaca ... imam pa eno idejo :P


Prnes ga k men da še sam probam malo se poigrat ;)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si