minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: seiko ure

seiko ure pred 11 let 4 mesecev #5967

  • oven
  • oven avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38
Zanimam se za nakup monsterja. Baje je zdaj na voljo z dvema mehanizmoma. Kateri je boljsi? Kaksna je cena z gumijastim pasom?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 4 mesecev #5968

  • Levjul
  • Levjul avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 665
  • Karma: 28
  • Thank you received: 65
Seiko ima več modelov ur po zelo dostopnih cenah. Taka ura je tudi model Monster, ki spada v začetni razred potapljaških ur (200m).
Starejši monster ima mehanizem 7S26 brez zmožnostjo navijanja preko krone in zaustavljenja sekund (no Hand winding and Hack function). Tak mehanizem se navija avtomatsko, z gibanjem na roki ali pa tako, da uro držimo v roki, katero vodoravno premikamo v zapestju približno 30 sekund.
www.minutka.si/forum/5-moja-izkunja/3629...mit=10&start=10#5653


Stari in novi Monster.

Novi Monster ima nov mehanizem 4R36. Mehanizem ima stop sekunde in zmožnost navijanja preko krone (with Hand winding and Hack function). Mehanizem ima 24j in je izboljšana verzija starega mehanizma.
Seiko mehanizmi v tem cenovnem razredu so poznani po enostavnosti, trpežnosti in enostavnem vzdrževanju.
Preko interneta sta dostopna oba modela, tudi še stari. Cene so različne, približno 250 eurov.
Novi model ima izboljšan mehanizem, vendar mnogi prisegajo, zaradi videza na legendarni starejši model.
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Levjul.

Odg:seiko ure pred 11 let 4 mesecev #5971

  • Skiro
  • Skiro avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 113
  • Karma: 1
  • Thank you received: 2
oven napisal(a):

Zanimam se za nakup monsterja. Baje je zdaj na voljo z dvema mehanizmoma. Kateri je boljsi? Kaksna je cena z gumijastim pasom?


Oj,
Če bi sam kupoval Seiko je nikakor ne bi izbral z mehanizmom 7S26, sem mnenja da se mehanizem 7S26 žal ni približal skoraj legendarnemu predhodnemu modelu 7009, ki ga pa žal ne izdelujejo več. Torej bi malo reskiral in se odločil za novejši 4R36. Pas bi pa sigurno zamenjal z s silikonom oz. kavčukom, cene teh pasov so okrog 10.- eur

Lp

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 4 mesecev #5972

  • oven
  • oven avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38
Sej sem kr mislil, da mi boste svetovali 4R36 ja :) kolk je pa natancen ta mehanizem? Na raznih tujih forumih berem, da je 7S29 prehiteval za 5 do 15s na dan. To se mi zdi veliko.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 4 mesecev #5975

  • Skiro
  • Skiro avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 113
  • Karma: 1
  • Thank you received: 2
oven napisal(a):

Sej sem kr mislil, da mi boste svetovali 4R36 ja :) kolk je pa natancen ta mehanizem? Na raznih tujih forumih berem, da je 7S29 prehiteval za 5 do 15s na dan. To se mi zdi veliko.


Žal nimam Seika z 4R36. Starejšo Seiko z 7009 mehanizmom so mi naštelal na servisu cca +1 min.konstanta na 30 dni.
Novejša z 7S29 mehanizmom mi je pa kar nihala od 5 do 10 sekund v plusu na 24 ur,kar mi pa ni bilo všeč in sem jo prodal, sicer je bila cena nove klasike z 7S29 letos poleti samo cca 90.- eur.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Skiro.

Odg:seiko ure pred 11 let 4 mesecev #5990

  • oven
  • oven avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38
A samo 90 eur.??? Jaz sm mislil kupit za ene 400 eur.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 4 mesecev #5993

  • Skiro
  • Skiro avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 113
  • Karma: 1
  • Thank you received: 2
oven napisal(a):

A samo 90 eur.??? Jaz sm mislil kupit za ene 400 eur.


Po pomoti sem zapisal kaliber 7S29 namesto 7S26.
Kupil sem v Urarski trgovini čisto klasiko Seiko 5 s kovinskim pasom za 85 ali 89 Eur se ne spomnim.
Različni modeli različne cene....

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6127

  • oven
  • oven avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38
No...bil sem v trgovini sten o time, v city parku v Mariboru. Prodajalka mi je kar precej osorno razlozila, da modela monster niso nikoli imeli in da je ponudba seiko ur v Sloveniji zelo majhna. Je rekla,da se monsterje ne da kupit pri nas. Me zanima, kaj pa Igor pravi na to...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6134

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
oven napisal(a):

No...bil sem v trgovini sten o time, v city parku v Mariboru. Prodajalka mi je kar precej osorno razlozila, da modela monster niso nikoli imeli in da je ponudba seiko ur v Sloveniji zelo majhna. Je rekla,da se monsterje ne da kupit pri nas. Me zanima, kaj pa Igor pravi na to...


Uf, tole zna bit pa pi.....ja, če bo post prebral naš direktor. Hvala za informacijo. V kateri poslovalnici pa je bilo to? V zgornji, ali spodnji? Dajanje netočnih podatkov brez preverjanja, sploh pa na način, ki ga opisuješ, se ne sme dogajat.

Monsterja ta trenutek res ni na zalogi, smo ga pa imeli še do nedavnega, a ga tudi prodali (ne vem, kako je bilo v drugih naših poslovalnicah). Vsaka Seiko ura, ki je namenjena evropskemu tržišču pa je dobavljiva!!! In zaloga Seiko ur v naših poslovalnicah še nikoli ni bila tako pestra, kot v zadnjih mesecih. Imamo praktično vse modele do cene 1.300,00 eur.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od igor.

Odg:seiko ure pred 11 let 3 mesecev #6135

  • oven
  • oven avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38
Sej razumete Igor, da poslovalnice in imena prodajalke nemorm izdati ane ;) navsezadnje smo vsi ljudje in vsi mamo kdaj slab dan. Jaz pa tudi nisem nic zameril :) glede ure, pa mogoce pridem se k vam pogledat v ljubljano :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si