minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Sem sodijo predstavitve članov foruma, ur, urarskih znamk ...
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Uspešne in manj dobre Fotke naših ur

Uspešne in manj dobre Fotke naših ur pred 6 let 10 mesecev #20976

  • apmata
  • apmata avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46
Pozdravljeni,
najprej naj povem, da ure zbiram predvsem za svojo dušo in če sem le uspešen v iskanju ali pogajanjih si kupim večino ur, ki se mi zdijo lepe, zanimive, posebne ali si jih pač želim. Pri takšnem zbiranju je tako, da dostikrat če ure prej ne vidiš in "sprobaš" v živo na roki, dostikrat tudi nisi najbolj zadovoljen. Tako so nekatere v zbirki nekaj mesec, druge nekaj let, ene pa večno.
Zaradi tega vse ure ki jih ima vedno poslikam in zbirka teh slik je že precej obsežna (okoli 50 ur). Ker pa nisem fotograf in nimam profi opreme sem dostikrat presenečen ali pa zelo zadovoljen s slikami, ki mi uspejo in se včasih vprašam, zakaj ima dosti proizvajalcev pravzaprav pri predstavitvah svojih novih modelov ali na svojih web straneh, precej neizrazne slike. Da ne govorim o raznih web trgovinah ali nakupih preko eBay-a. Se mi je že zgodilo, da kakšna ura na original fotki sploh ne izgleda dobro, ko jo dobim je na roki super in tudi slike, ki mi uspejo so boljše kot bi glede na videno smel pričakovati.

No tako sem dobil idejo za to temo, ker si mislim, da nas je doti, ki svoje zbirke poslikamo. Seveda bi marsikdaj lahko s kakšnim nasvetom naredil za kašno uro tudi boljše slike. No če smo na kakšne slike ponosni ali se nam zdi OK, ali pa tudi ne in bi rabili kak nasvet, bi lahko to imeli tukaj?

Da priložim en primer. Ura ML Chroneo, kupljena z ozirom na sliko, ki je prva-gornja v prilogi, je v resnici takšna, kot je na spodnji sliki (moja slika). Meni se zdi razlika ogromna. Če tema že obstaja ali se zdi moderatorjem nepotrebna se lahko prestavi ali briše.



Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Uspešne in manj dobre Fotke naših ur pred 6 let 10 mesecev #20978

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
Na drugi sliki zgleda povsem drugačna ura, iz prve bi pomislil celo, da ohišje ni zlato/pozlačeno... Tudi jaz imam izkušnje, da ura zgleda drugače kot na slikah. In res, ponavadi izgleda v živo boljše (trkam na les).

Priznam pa tudi, da nimam pojma o fotografiranju, samo nekaj pritiskam po telefonu na pamet. :D Vseeno pa komu pomaga kateri od spodnjih vodičev, ki so namenjeni prav fotografiranju ur.

gearpatrol.com/2012/08/14/timekeeping-ho...better-watch-photos/

pippick.com/oddsods/phototips.htm

thirtyfivemill.com/photographing-watches/

forums.watchuseek.com/f109/tips-tricks-15719.html

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Matrus.

Uspešne in manj dobre Fotke naših ur pred 6 let 10 mesecev #20980

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Uspešne in manj dobre Fotke naših ur pred 6 let 10 mesecev #20986

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Tema je zanimiva, čeprav se zna prekrivat s kakšno drugo...

Se absolutno strinjam, da slika naredi veliko ali skoraj vse. Včasih ura na sliki, nova ali 2nd hand, na sliki izgleda absolutno za kupit, v izložbi ali na roki pa razočara. Ali seveda obratno. No zato prilagam nekaj svojih fotografskih poskusov, prvi je en post nazaj :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Uspešne in manj dobre Fotke naših ur pred 6 let 10 mesecev #20987

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Za slikanje ur sem uporabil Nikona s 18-105 objektivom. Boljsi bi bil makro, ki ga se pricakujem, a je sprejemljivo. Ure slikam v belem prosojnem boxu 30x30 cm. Luci niso dale dobrih rezultatov, saj bele LED niso ravno bele. Na sliki izpadejo rumeno. Res BELE luci so drage ko pes, zato sem slikal na soncu... Razen naslednje slike, kjer je ena luc led druga pa halogenka.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Uspešne in manj dobre Fotke naših ur pred 6 let 10 mesecev #20988

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Uspešne in manj dobre Fotke naših ur pred 6 let 10 mesecev #20989

  • apmata
  • apmata avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46

criptus napisal: Za slikanje ur sem uporabil Nikona s 18-105 objektivom. Boljsi bi bil makro, ki ga se pricakujem, a je sprejemljivo. Ure slikam v belem prosojnem boxu 30x30 cm. Luci niso dale dobrih rezultatov, saj bele LED niso ravno bele. Na sliki izpadejo rumeno. Res BELE luci so drage ko pes, zato sem slikal na soncu... Razen naslednje slike, kjer je ena luc led druga pa halogenka.

Ja se strinjam, tudi sam imam z umetno osvetlitvijo težave, zato delam pri naravni svetlobi. Je pa vsaj meni največji problem slikati SS polirane ure z belo ali srebrno številčnico, vse je skoraj enake barve in je zelo težko spraviti kaj pametnega skupaj :( Na primer priložena slika.
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Uspešne in manj dobre Fotke naših ur pred 6 let 10 mesecev #20990

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Tale je slikana z umetno svetlobo? Ali pa nimaš white balance nastavljen pravilno...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Uspešne in manj dobre Fotke naših ur pred 6 let 10 mesecev #20991

  • apmata
  • apmata avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46

criptus napisal: Tale je slikana z umetno svetlobo? Ali pa nimaš white balance nastavljen pravilno...

Hvala za info, bom jutri preveril White balance.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Uspešne in manj dobre Fotke naših ur pred 6 let 10 mesecev #20992

  • apmata
  • apmata avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46
Res je v nastavitvah fotoaparata velika razlika in v osvetlitvi. Gornja slika je bila v Avtomatskem načinu, sedaj sem dal ročno in sem lahko nastavil White Blance (v avtomatskem ne gre). Malo boljša slika vseeno, hvala za nasvet.

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od apmata.
  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si