minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.
  • Stran:
  • 1
  • 2

TOPIC: Nova slovenska ura na KickStarterju

Nova slovenska ura na KickStarterju pred 6 let 10 mesecev #21009

  • ermate
  • ermate avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 59
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
Povsem slučajno sem naletel na tole. Danes začeta kampanija. Sam, če sem čisto iskren, za tole uro ne bi dal niti 50€, jim pa vseeno želim veliko sreče.

link

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nova slovenska ura na KickStarterju pred 6 let 10 mesecev #21010

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
Če sem malo piker, smo končno tudi Slovenci stopili na A F F O R D A B L E L U X U R Y vlak. Seveda pa jima želim veliko uspeha, ampak se mi zdi, da je trg s temu podobnimi projekti že totalno zasičen ...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nova slovenska ura na KickStarterju pred 6 let 10 mesecev #21011

  • ermate
  • ermate avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 59
  • Karma: 1
  • Thank you received: 6
se popolnoma strinjam! največja težava takšnih in drugačnih projektov je, da so zanimivi samo za milenijce,
ki jim je pomemben le dizajn (in nizka cena), o sami uri in tehnologiji v njej pa ne vedo nič. populaciji, ki pa o urah ve malce več in ima verjetno tudi večjo kupno moč, pa je povsem ne zanimiva. sicer oni seveda niso pogoj za uspeh (--> Daniel Wellington etc.), a so vseeno velik segment na trgu in se jih zato ne bi smelo zanemariti.

Matrus napisal: Če sem malo piker, smo končno tudi Slovenci stopili na A F F O R D A B L E L U X U R Y vlak. Seveda pa jima želim veliko uspeha, ampak se mi zdi, da je trg s temu podobnimi projekti že totalno zasičen ...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od ermate.

Nova slovenska ura na KickStarterju pred 6 let 10 mesecev #21012

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
No, saj za milenijce je Kickstarter v redu platforma. Mene bolj moti, ker gre za vedno isto preigravanje na vižo DW in ta projekt v resnici ne da nič novega glede na ostale ~100€ minimalistične skoraj-kopije DW. Video je neprepričljiv in razvlečen, tekst v angleščini ni niti lektoriran (ali pa je lektor iz Fiverja :D ). Pod črto: dvomim, da bosta zbrala $15k.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nova slovenska ura na KickStarterju pred 6 let 10 mesecev #21013

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Pravzaprav je to že tretji slovenski urarski Kickstarter projekt, ki ga na Minutki spremljamo. Prve dva sta, kakor se spomnim, zbrala kar nekaj denarja, ur pa na koncu ni bilo (razen, če o tem ni morda nihče poročal?!). Iskreno rečeno, če jim ni ratalo, niti nisem presenečen, ker so se za moje pojme zadeve lotili šalabajzersko. Brez zamere, ampak to je vse zelo na horuk, nekaj študentov se ob pijači odloči, da bodo pa sedaj izdelovali ure, čeprav nimajo popolnoma nobenih izkušen ali izobrazbe na tem področju. Že, če se lotiš peči kruh ali pico, potrebuješ precej vaje, da ti uspe okusna stvar in si še vedno daleč od popolnosti, oni bodo pa iz nule delali ročne ure in se postavili ob bok švicarjem... Ko se zmenijo, sestavijo nato zelo všečen filmček (po isti viži kot jih je bilo že milijon prej), za ostale zadeve pa se zanesejo na kitajca, medtem ko sami ne znajo niti namestiti kazalcev. Morda sem nefer, se opravičujem, ampak ne morem, da se me ne drži tak občutek. Pravzaprav, če dobro pomislim, se mi zdi, da so ti Kickstarter projekti že od pričetka zasnovani, da se samo naredi reklama in pobaše denar... Je pa res, da sem pri prvem projektu na lastne oči videl, da sta se študenta trudila narediti določene kose, vendar so bili poizkusi zelo kilavi.

Če pogledam tale aktualen projekt, se mi zdi, da so te ure še najbolj neizvirne od vseh treh in se mi zdi nemogoče, da bi se zadeva kdaj realizirala ter se prodajala.
Zahvale: criptus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nova slovenska ura na KickStarterju pred 6 let 10 mesecev #21014

  • Shadow
  • Shadow avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 946
  • Karma: 19
  • Thank you received: 96

Matrus napisal: Če sem malo piker, smo končno tudi Slovenci stopili na A F F O R D A B L E L U X U R Y vlak. Seveda pa jima želim veliko uspeha, ampak se mi zdi, da je trg s temu podobnimi projekti že totalno zasičen ...


Primerjava je čisto na mestu.
Očitno so ti projekti zamišljeni res vsi po istem kopitu.
Nato pas pa tudi ni za vsak stil oblačila, mogoče je za vsako varijanto hipser mode :)

Na sliki z ustanoviteljema, dvomim, da kateri sploh ima na roki ročno uro...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od Shadow.

Nova slovenska ura na KickStarterju pred 6 let 10 mesecev #21015

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147

Shadow napisal:
Primerjava je čisto na mestu.
Očitno so ti projekti zamišljeni res vsi po istem kopitu.
Nato pas pa tudi ni za vsak stil oblačila, mogoče je za vsako varijanto hipser mode :)

Na sliki z ustanoviteljema, dvomim, da kateri sploh ima na roki ročno uro...


No, sem malo bolj pregledal projekt, pa je res po kopitu. :D Omenjata revolucionaren način direktne prodaje brez posrednikov, zaradi česar vzameta na uro, ki ju izdelana skupaj s pasovi stane max. 40 eurov (verjetno manj), samo ~100 evrov. Omenjata "316L Surgical Stainless Steel", urarski vrhunec švicarski quartz Ronda mehanizem, vmes je še malo luksuza (Porsche Carrera). No, jaz malo dvomim, da jima bo uspelo predvsem zato, ker je trg res totalno zasičen, kar tudi dokazuje tisti vodič, ki sem ga prilepil zgoraj.

Po drugi strani pa "prave" ure na Kickstarterju težje uspejo, ker so cene višje, kupci pa ne gledajo samo na izgled, ampak bi radi vedeli, da bo izdelek dejansko kvaliteten. Ne vem, kako deluje Kickstarter, če izvajalec ne izdela ure - dobiš denar nazaj? Če je slabša od oglaševane, skoraj zagotovo ne? Zato me ne čudi poplava teh minimalističnih ur. Vsekakor pa se gre v tem primeru zgolj in izključno za "get rich quick" poskus. Ampak saj jima tega niti ne očitam. Če jima uspe zbrat 15 tisoč, potem samo :bow: in Einsteinov: "Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, ampak za vesolje nisem povsem prepričan."

Mmg. jaz imam za svoje veselje na Instagramu nek mini račun, kjer delim slike svojih ur (trenutnih in bivših) pa sploh nimam neke hude baze sledilcev (manj kot 100) in so me že kontaktirali iz enega podobnega projekta, če mi lahko pošljejo zastonj njihovo uro, jaz jo pa malo pofotkam in hvalim v zameno. No, izrazili so se bolj "profesionalno", ampak to je bilo bistvo. Seveda sem zavrnil, ampak imajo naštudirane razne kanale oglaševanja. To je tudi bistvo teh skoraj identičnih projektov - kako z marketingom nabrati dovolj krompirjev (tj. tistih, ki se jih da lupiti).

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nova slovenska ura na KickStarterju pred 6 let 10 mesecev #21016

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Od mladih znamk je bolj malo postalo prepoznavnih, pa še te z veliko mero oglaševanja. Kot npr Hublot. Tople vode pri urah se ne da odkrit zelo lahko bi rekel, sploh ne pri poplavi modnih ur in takšnih ali drugačnih poskusih.

Vseeno pa čestitke za pogum in veliko sreče želim :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Nova slovenska ura na KickStarterju pred 6 let 10 mesecev #21017

  • Noxy.slo
  • Noxy.slo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski vajenec
  • Urarski vajenec
  • Posts: 39
  • Karma: 2
  • Thank you received: 3
Predstavljajte si da bi se nek novi Voutilainen našel pri nas :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Nova slovenska ura na KickStarterju pred 6 let 10 mesecev #21018

  • korenje
  • korenje avatar
  • Nedosegljiv
  • Spammer
  • Spammer
  • Posts: 105
  • Karma: -31
  • Thank you received: 2
na kitajskem so tovarne, ki se ukvarjajo specifično s takimi stvarmi. poveš kaj hočeš in ti jih "naštancajo" na tisoče. Prodajalcem niti ni treba vedet karkoli o urah.
Zahvale: Shadow

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

  • Stran:
  • 1
  • 2
minutka.si minutka.si minutka.si