minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: TOP urarji v Sloveniji

TOP urarji v Sloveniji pred 12 let 6 mesecev #802

  • u-boat
  • u-boat avatar Avtor teme
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 112
  • Karma: 9
  • Thank you received: 2
Kakšne so vaše izkušnje z urarji v Sloveniji, katere priporočate?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:TOP urarji v Sloveniji pred 12 let 6 mesecev #805

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Priporočam Urarstvo Lečnik iz Celja.

G. David Lečnik priznan urar mi je spedenal luneto ženske ure Candino Adonis. Ura je stara 13 let in dela neprekinjeno brez posega razen menjave baterije vsakih nekaj let.

Prej:


Potem:


V resnici vse skupaj izgleda še dosti bolje, kar nisem mogel verjet kaj vse se da naredit!

www.urar-lecnik.si/

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

Odg:TOP urarji v Sloveniji pred 12 let 6 mesecev #810

  • sokol
  • sokol avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
Urarstvo Budna Novo Mesto. G. Budna je korekten, profesionalen in vse naj...naj... Zelo priporočam.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:TOP urarji v Sloveniji pred 12 let 6 mesecev #847

  • andrej
  • andrej avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Time is life!
  • Posts: 2
  • Thank you received: 0
Hvala za pozitivno mnenje o Urarstvu Budna iz Novega mesta! Rad bi poudaril tudi trgovino Hudaura.com iz Ljubljane, ki se nahaja v BTC-ju kletni etaži dvorane "A" kamor lahko odnesete v popravilo, ocenitev ali generalni servis vašo uro. Ura bo servisirana s strani urarstva Budna kjer se z urami ukvarjamo že več kot 70 let in izobražujemo kader v Švici. Pred popravilom vas obvestimo o ceni in poteku popravila. Če želite vam uro tudi poliramo in renoviramo.

Kontakti:

Budna d.o.o. koštialova 5a, 8000 Novo mesto Tel. 07/3382 370 (od 8-16 ure)

www.HUDAURA.com Kletna etaža dvorane A, Šmartinska 152 Ljubljana Tel. 051/860 160 (do 9-20 ure)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od andrej.

Odg:TOP urarji v Sloveniji pred 12 let 6 mesecev #849

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57

Pozdravljeni,

se popolnoma strinjam z zgoraj napisanimi posti, sam pa bi dodal še Urarstvo Robnik iz Kranja, s katerim odlično sodelujem že vrsto let. Ker sem ga imel priložnost fotografirati v njegovi delavnici pri delu, raje kot sto besed, prilagam nekaj fotografij...

Lep pozdrav,
Igor

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od igor.

Odg:TOP urarji v Sloveniji pred 12 let 6 mesecev #850

  • gorazd
  • gorazd avatar
  • Nedosegljiv
  • Administrator
  • Administrator
  • Posts: 265
  • Karma: 30
  • Thank you received: 20
Res lepo in zahtevno delo. Zahteva izredno natančnost, pozornost, koncentracijo in predanost. Tega ne zmore vsak, to je dejstvo.

Kako je s šolanjem pri nas?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:TOP urarji v Sloveniji pred 12 let 6 mesecev #852

  • andrej
  • andrej avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Time is life!
  • Posts: 2
  • Thank you received: 0
Se strinjam urarstvo Robnik same pohvale! Tehnično in strokovno izmed boljših urarjev po mojem okusu. Omenit je potrebno tudi enkratne ure Erwin Sattler, ki si jih lahko ogledate ali kupite v njihovih prostorih... www.erwinsattler.de

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od andrej.

Odg:TOP urarji v Sloveniji pred 12 let 4 mesecev #1089

  • maurice
  • maurice avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 281
  • Karma: 21
  • Thank you received: 22
Še eden od urarjev, ki se dobro spoznajo na svoj posel, je Jurij Hübscher . Poleg menjav baterij in običajnih popravil se ukvarja tudi z restavriranjem starih ur. Najbolj znan pa je po izdelavi replike Plečnikove ure (replika mi sicer na tem mestu zveni nekoliko neprimerno). Naredil je menda okoli deset primerkov te ure, enega je slovenska vlada podarila svetu EU v času našega predsedovanja Evropi in stoji v bruseljski palači Justus Lipsius.

Za tiste, ki jih zanimajo stare ure (žepne, zapestne ali stenske/samostoječe), včasih ima mojster Hübscher na zalogi kakšen primerek po ne preveč zasoljeni ceni.

Aha, pa še to. Jurij je tudi odličen glasbenik in svoj čas je v skupini Martin Krpan (Vlado Kreslin!) igral klaviature.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Odg:TOP urarji v Sloveniji pred 12 let 3 mesecev #1638

  • Imatra
  • Imatra avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 213
  • Karma: 21
  • Thank you received: 1
Tudi jaz se pridružujem Igorju in ostalim ki omenjajo URARSTVO ROBNIK



Lahko pripomnem da Urarstvo Robnik in g. Robert Robnik,so eni izmed največjih strokovnjakov in profesionalcev na področju urarstva v Sloveniji,vsaj kar sem imel priložnost jaz spoznat preko svojih izkušenj!
Slučajno sem slišal za njih,bolj ko ne,preko foruma in preko govoric,tako da ko sem se en dan naključno nahajl v Kranju, pa sem jih sklenil obiskat.hitro sem se zapletel v pogovor z gospodom Robnikom,kasneje se nam je pridružil še Robert...Slučajno smo se začeli pogovarjati,o uri (Rolex) ki sem jo tisti dan imel na roki....malo sem pojamral kako sem nekajkrat naletel na težave z rezervnimi deli in z servisom,izven Rolexovih pooblaščenih servisih....g.Robert je uro pogledal,si izpisal referenco in kose ki so za zamenjat....Bil je Petek....Poklical me je v Ponedeljek,mi sporočil koliko je predračun za materijal in delo.V Sredo je imel materijal v hiši in v Petek zjutraj sem mu nesel uro...uro sem prevzel isti dan popoldan,praktično narejeno na novo!!!Govorimo o menjavi stekla,tesnilih in puliranju(tako natančnemu,da se sploh ni videlo da je bila ura kadarkoli nošena)
Cena je bila zelo korektna(pričakoval sem veliko več).Ostal sem brez besed...Hvaležen,navdušen in lahko povem da bom še dosti let njihova zvesta stranka,čeprav živim daleč od Kranja!

Hvala Urarstvo Robnik,samo tako naprej!!!

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Odg:TOP urarji v Sloveniji pred 12 let 3 mesecev #1640

  • igor
  • igor avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 656
  • Karma: 50
  • Thank you received: 57
Ker se nekako "polprofesionalno" ukvarjam tudi s fotografijo naj kot zanimivost povem, da je bila fotografija Roberta Robnika, ki sem jo posnel v njegovi delavnici, prodana preko stock agencije (kjer prodajam svoja dela) v Avstralijo, objavljena pa je bila na jumbo plakatih kot del reklame za urarsko revijo.

Pa še pričujoča fotka

Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od igor.
minutka.si minutka.si minutka.si