minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: VIP in ure

VIP in ure pred 7 let 3 mesecev #19670

  • oven
  • oven avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38
Men je to z dalailamo in patekom noro zanimivo.Sej vem, da ima tak človek najbrž ene 50 svetovalcev. Ampak,jaz nebi pri teh letih (7) znal cenit take ure. Res, vsa čast :bow:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 7 let 2 mesecev #19671

  • Slamca
  • Slamca avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 412
  • Karma: 77
  • Thank you received: 486
Meni se (na žalost) zdi, da je precej dejstev o Dalailami (kako se v bistvu piše to, skupaj, narazen, z veliko ali malo? :) ) in urah izvitih iz trte. Skoraj prepričan sem, da Omega ni do tistih let naredila niti enega žepnega kalibra s koledarsko komplikacijo, če take ure jaz še nisem videl v dobi interneta, se mi zdi hecno, da bi jo lahko kupil deček iz Tibeta v tistih časih s svojim denarjem...

Drug podatek je glede popravljanja ur. Ok, glede popravila svojega Pateka (kronograf, minutni repetir, večni koledar) sploh ne bi komentiral. Glede na slike, ki ga prikazujejo pri urarjenju tudi dvomim, da se je s tem izdatno ukvarjal, če bi se, bi ga videli to početi za mizo urarske višine, na teh slikah pa dela za navadnim predalnikom. Pri normalni višini mize je daljše delo z urami katastrofa za hrbet in vsak, ki se s tem malce resneje ukvarja, ima tako ali drugače povišan delovni pult.

Po podatkih na spletu je pa Dalailama zagotovo velik ljubitelj ur in ima lepo kolekcijo Rolexov. Rooseveltov Patek je pa itak za dol pasti, bral sem, da je bilo teh kalibrov narejenih le nekaj in na dražbah z lahkoto presežejo četrt milijona evrov :) .
Zahvale: criptus

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 7 let 2 mesecev #19672

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
Pa dajmo se malo spekulirat. Dalai Lama (pise se loceno) je izjemna duhovna avtoriteta in se je v tem smislu izkazal kot zelo kredibilna oseba. Glede na to, kaj budizem uči, bi si upal trdit, da na ure ne gleda iz hedonističnih zgibov kot večina nas. Več kot očitno je večino dobil v dar in kot razberem iz njegovih komentarjev jih dojema bolj s tega vidika kot iz materialnega. Najbrž se je lotil tudi kakšnega popravila, saj je po naravi izjemno odprt in radoveden, verjetno pa tudi razume, kje se radovednost neha in začne urarska obrt.

Moje mnenje pač :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

VIP in ure pred 7 let 2 mesecev #19673

  • whatever
  • whatever avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 169
  • Karma: 3
  • Thank you received: 22
V knjigi pise "omega" z malo crko, tako da ne moremo trditi ali se dejansko nanasa na znamko "Omega".

Treba je razumeti, da dalajlama ni bil en navaden decek, ampak po njihovi veri, je bil (na grobo povedano) bog na zemlji :) in se je za dolocene praznike zbralo tudi 1000 folka, ki jih je blagoslovil in vsak je dal kaksen "cent". V knjigi opisuje, da so se plemici radi lepo oblacili in nosili so drag nakit - robo so kupovali v Indiji in jo prevazali na hrbtih jakov vse do glavnega mesta Tibeta, kjer je bival tudi dalajlama.
Denarja je v bistvu bilo kar nekaj, a lahko bi ga bilo se vec, saj imajo ful naravnih surovin (med drugim tudi zlato), ampak ga ne izkoriscajo (da ne bi bili bogovi jezni itd).

EDIT: verjetno cen ur niso bile tako navite, kot danes :D :D

Kar se tice "drže" - dalajlama je ze od malih nog po vec ur dnevno meditiral, zato tudi avtor pove, da mlad decek ima slabo (ukrivljeno) drzo, tako da mu ni bil problem biti skljucen in sraufat ure tudi po par ur :)

P.S. dalajlama se pise v izvirniku narazen, slovensko pa je pravilno pisano skupaj.

Je pa criptus zadel bistvo.
Dalajlama je ze od malega zivel z odraslimi in ni imel nekega stika z otroci, zato je bil ze "odrasel", kot otrok. Cisto drugacen pogled je imel na okolico, kot normalni otroci. Bil tudi precej osamljen in se je kratkocasil s taksnimi in drugacnimi zadevami - veliko je bral, razstavljal in sestavljal (ure, enkrat tudi fotoaparat, ki ga ni znal vec sestaviti nazaj itd), opazoval okolico z daljnogledom itd. Bil je ZELO radoveden - vse ga je zanimalo.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od whatever.

VIP in ure pred 7 let 2 mesecev #19674

  • whatever
  • whatever avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 169
  • Karma: 3
  • Thank you received: 22
Ceprav je lahko avtor zamesal kaksen pojem in je to bi1 dejansko Patek Philippe, ki ga je dobil v dar.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 7 let 2 mesecev #19675

  • criptus
  • criptus avatar
  • Nedosegljiv
  • Moderator
  • Moderator
  • Posts: 4156
  • Karma: 65
  • Thank you received: 409
@whatever

Glede Budizma te moram malo korigirat, sicer nisem uraden budist a mi je zadeva cool in veliko berem o tem.

Budizem je sicer religija in kot vse ostale po drugi poti pelje na isto goro, vendar je koncept nekoliko drugačen od tega kar pozna nam bližje krščanstvo. Gre za zelo staro reč, ki izhaja iz Indije, danes pa je zaradi uporabnosti in celo neverjetne skladnosti z (res!!!) kvantno fiziko izjemno priljubljen med sicer uradno 'neverniki' in intelektualci po svetu. Enostavno povedano, ni potrebno bit 'uradno' opredeljen a vseeno je možno v day-to-day lajfu uporabljat nauke, ki so nastali pod peresom Buddhe. Tiste, ki so ti blizu in tiste, ki jih rabiš oz želiš uporabljat. Ne pozna pekla niti smrtnega greha ampak predvsem sprejemanje sebe in drugih ter delo na sebi in učenje iz napak. Ne časti kulta (boga) ampak v središče postavlja spoznavanje sebe kot bistva in sožitja z okolico (ljudije, živali, narava).

V tem smislu budizem ne pozna bogov in božanstev ampak sledi naukom, ki jih je napisal Buddha, ki je doživel najvišjo stopnjo razsvetljenstva oz zavesti (najvišje razsvetljeni ali blizu temu pa po prepričanju budistov lahko postane prav vsak). V praksi to pomeni, da olajša ljudem trpljenje, ki ga povzroča egoizem iz katerega izhaja večina težav s katerimi se sooča človek ter pomaga ohranjati 'pravo' smer v življenju človeka. V dobro predvsem samemu sebi in posledično drugim.

S tega stališča je zadeva zelo praktična in neobvezujoča (ni se treba kazat v cerkvi, ni zakramentov), univerzalna in odgovarja na številna vprašanja, ki si jih človek postavlja ponavadi po 30tem ali 40tem ;)

Priporočam :)

Pa še sključena drža Dalai Lame, ki jo pripisuješ (če prav razumem) meditativnemu položaju. Teh je zelo veliko in niso strogo predpisani, a vsem je lastna in enaka - izklučno- ravna in pokončna drža hrbtenice. Če veliko časa preživiš v meditativnem položaju gotovo posledica ni slaba drža ampak ravno obratno :). In še nekaj mimogrede. Meditacijo, mindfulness... zelo priporoča celo današnja medicina in psihologija.

Dalai Lama pa se poslovenjeno res piše skupaj in z j-jem - dalajlama :) ( sl.pons.com/prevod/sloven%C5%A1%C4%8Dina...1%C4%8Dina/dalajlama )

sori za off-topic, če koga tole zanima lahko odpremo novo temo :)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od criptus.

VIP in ure pred 7 let 2 mesecev #19680

  • whatever
  • whatever avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 169
  • Karma: 3
  • Thank you received: 22
V bistvu vse kar sem napisal v prejsnih postih sem prebral v knjigi, zato ne trdim, da so podatki tocni. V knjigi ga opisuje, kot boga na zemlji. Dejansko nisem nikoli nic bral o budizmu in nimam kaj dosti pojma o tem.
Tako da thanks za tole, bo treba res kaksno knjigo prebrat okoli tega. B)

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 7 let 2 mesecev #19693

  • whatever
  • whatever avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 169
  • Karma: 3
  • Thank you received: 22
Pogledal sem film, ki pa se ne more niti blizu primerjati s knjigo. Precej je netocnih podatkov in precej je pomankljivosti (jasno, saj je prekratko, da bi se stlacilo vse v 2 uri).
V filmu uro zamenjata (avtor knjige in njegov sopotnik iz Indije do Tibeta/Lhase) za hrano in jo potem avtor dobi cez nekaj let magicno nazaj in mu jo podari (vrne) za Bozic. V knjigi pise samo o tem, da je si je dalajlama sam kupil uro ("omega s koledarjem") in ne da jo je imel sopotnik.

Print skrin s filma v priponki.
Nekakor skoraj verjamem, da si je dalajlama lastil Omego :)
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 7 let 2 mesecev #19708

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62
Se opravičujem če je bil kdo že prej omenjen:

Jure Košir in Rolex Daytona



Damjan Jankovič ima Louis Vuitton uro,...eden od njihovih chronograph-ov ....cca 6,000Eur




Njegova izbranka Ursula Gawish z Rolex Datejust 36mm, številčnica z dimanti ter dodatno diamantni bezel




Vse tri videne v živo in od blizu,...LV ura me ni prepričala, Datejust z dimanti se preveč sveti, Koširjeva Daytona je pa kalsika :bow:
Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

VIP in ure pred 7 let 2 mesecev #19709

  • sokol
  • sokol avatar
  • Odsoten
  • Urarska legenda
  • Urarska legenda
  • Posts: 1840
  • Karma: 47
  • Thank you received: 100
Ni mi jasno..kdo plača uro LV 6k? Pa tudi če dobiš 30% off...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si