minutka.si

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Tehnične debate o urah, zanimive povezave, dodatna oprema.

TOPIC: Navijalci ur

Navijalci ur 5 years 7 months ago #1660

• criptus
  • criptus's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 157
Pa dajmo kakšno rečt še o navijalcih za ure. Morda si omislim kakšnega a bi vzel nekaj z dobrim razmerjem performance/price.

Slišal sem že za Orbito: klik.

Pozna kdo oz še kakšne druge bestbuy ideje? Igor?
Last Edit: 5 years 7 months ago by criptus.
The administrator has disabled public write access.

Odg: Navijalci ur 5 years 7 months ago #1661

• sokol
  • sokol's Avatar
  • Urarska legenda
  • Thank you received: 85
beco navijalci so ok glede cene in kvalitete.

Odg: Navijalci ur 5 years 7 months ago #1662

• criptus
  • criptus's Avatar
  • Moderator
sokol napisal(a):
beco navijalci so ok glede cene in kvalitete.

Podobne cene kot Orbita.

www.designhuette.com/uhrenbeweger/Watch-...-Winder:::37_46.html

Odg: Navijalci ur 5 years 7 months ago #1663

• sokol
  • sokol's Avatar
  • Urarska legenda
  • Thank you received: 85
tega pa ne vem.

Odg:Navijalci ur 5 years 7 months ago #1664

• dadi04
  • dadi04's Avatar
  • Urarski učenec
Jaz sem ga kupil v Conrad trgovini v Btc-ju. Dela že nekaj let BP.
Attachments:

Odg:Navijalci ur 5 years 7 months ago #1665

• igor
  • igor's Avatar
  • Urarski expert
  • Thank you received: 53
Navijalcev za ure je res malo morje in vsak od nas ima svoje argumente, zakaj je izbral prav določenega. Nekatere prepriča kvaliteta, druge cena, spet tretje dizajn...
Cenejši navijalci so ponavadi iz cenene plastike ali drugih cenejših materialov, ure navijajo samo v eno ali samo v drugo smer, brez možnosti nastavitve dinamike navijanja. Tudi natančnost obratov je naključna, navijalec se ustavlja po nekih svojih algoritmih. Največkrat jih poganja(jo) baterija(e). Dražji kot so, boljši so, imajo tudi dodatne funkcije, ni pa seveda pri vseh tako.

Sam bi se spet ustavil pri blagovni znamki Beco, ki imajo po mojem mnenju zelo razumno razmerje med ceno in kvaliteto. Kot vidim v linku, ki nam ga je podal criptus vidim, da so cene enake kot pred leti, ko sem jih še sam prodajal. Z eno razliko. Včasih si kupil navijalec Beco po isti ceni kot je razvidno v povezavi in je imel v notranjosti prostor za baterije. Na zunanji strani je imel priključek in za 19,90 eur si lahko dokupil tudi adapter. Priročno za tiste, ki so imeli navijalec priključen na električno omrežje, med npr. dopustom pa so vanj vstavili baterije, ga dali v sef in brezskrbno uživali zaslužen počitek. Današnji navijalci Beco nimajo več prostora za baterije, dobiš pa zraven adapter, ki je vključen v isto ceno kot pred leti. Leseni deli navjalcev Beco so ročno polirani v visokem sijaju, pokrov skozi katerega lahko občudujemo svoje lepotice, pa je pri pokončnih navijalcih iz plastike, pri "postrani ležečih" pa iz stekla. Leseni deli so natančno izdelani in se med sabo lepo prilegajo. Notranjost je iz žameta, blazinice na katere vpnemo ure pa so iz skaja oz. usnja. Motorčki nimajo niti milimetra "lufta", vrtijo pa se lahko v eno smer, v drugo, ali izmenično enkrat v eno in enkrat v drugo smer. Poleg vsakega motorčka je stikalo, s katerim lahko nastavljamo dinamiko vrtenja vsake ure posebej. Cena ni pretirana v primerjavi z njihovimi zbirateljskimi škatlami, imajo pa ti motorčki tudi eno slabo lastnost; pri električnem delu navijalca je vstavljena elektronika - nekakšno mikrostikalo (če je med nami kakšen elektronik, bo morda znal povedati bolje in lepše), ki skrbi za to, da se ne glede na število obratov motorčka ura vedno ustavi v pokončnem položaju. In ta del elektronike včasih počepne. Zaradi tega se prekine stik z motorjem in navijalec preprosto neha delati. Edino zdravilo je nekakšen bypass, ki obide to mikrostikalo in zadeva dela popolnoma brezhibno leta in leta. V zakup pa je potrebno vzeti to, da se ura ne bo več vedno ustavljala v pokončnem položaju.

Po mojem mnenju so eni najbolj imenitnih in najboljših navijalcev za ure navijalci Erwin Sattler. Škatla je narejena iz vrhunskega lesa iz posebnih predelov afriških gozdov, skrbno sušenega in trinajstkrat lakiranega in ročno brušenega. V notranjosti so imenitni materiali, poslastica pa je zagotovo Nasina tehnologija, ki skrbi napajanje in posebno dinamiko vrtenja motorčkov. Priložen je namreč software, s pomočjo katerega daš preko računalnika podatke o uri, ki bi jo želel navijati, tja pa že manufakture vpišejo natančno dinamiko in smer vrtenja za posamezno uro. Cena dvojnega navijalca, ki smo ga imeli na zalogi je bila, reci in piši, 9.600,00 eur.
Last Edit: 5 years 7 months ago by igor.

Odg:Navijalci ur 5 years 7 months ago #1668

• criptus
  • criptus's Avatar
  • Moderator
Zelo izčrpno, hvala Igor.

Iščem navijalec ki mora imeti:
- neslišen motor,
- softver ali mehaniko ki zna uro navijat le občasno (da je ne vrti neprekinjeno),
- je škatla lesena dokaj lična in se pokrije (prah),
- za 2 uri,
- ima možnost tudi baterijskega pogona.
- ugodna cena.

Kaj priporočaš?

Odg:Navijalci ur 5 years 7 months ago #1669

• igor
  • igor's Avatar
  • Urarski expert
  • Thank you received: 53
Kot sem dejal, sam prisegam na navijalce Beco zaradi vsega, kar sem naštel v prejšnjem postu in izpolnjujejo praktično vse zahteve, ki jih imaš. Izjema je le baterijsko napajanje, za katerega se mi zdi, da ga Beco nima več, ne vem pa ne, ker ne delam z njimi že dve leti. Bi pa sigurno o tem vedeli pri urarstvi Robnik, ki tudi sami uvažajo njihovo blago. Malce se pozanimaj...
Last Edit: 5 years 7 months ago by igor.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Odg:Navijalci ur 5 years 7 months ago #1671

• gasper
  • gasper's Avatar
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 4
Že kar dolgo gledam tole znamko(Ferocase) na ebay-ju,ki se mi zdi solidna in cenovno kar ugodna.Mislim,da si bom enega od teh tudi privoščil.

Drugače moj favoriti so pa te,ki so žal malo dražji:
www.swisskubik.ch/#/en/

www.buben-zorweg.com/ecatalog/catalog_en.html

Odg:Navijalci ur 5 years 7 months ago #1694

• criptus
  • criptus's Avatar
  • Moderator
Moderators: criptus
minutka.si minutka.si minutka.si