minutka.si

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Uvoz rabljene ure in stroški države

Uvoz rabljene ure in stroški države 2 weeks 8 hours ago #21787

• apmata
  • apmata's Avatar
  • Urarski expert
  • Thank you received: 44
Pozdravljeni,
če je bila ta tema že kje obdelana se opravičujem nisem našel.
Rad bi kupil rabljeno uro, ki jih je v EU zelo malo zato tudi izbira dobrih bolj boga. Našel sem jo v Kanadi, videti seveda kot stara rabljena ura. Prodajalec je pripravljen sneti pas in jo poslati brez, da izgleda bolj "revno" in mi na paket napisati vrednost 20 EUR.
A ima kdo kaj izkušenj, me bo carina pozvala, da pošljem račun, ga seveda nimam, kako jo bodo ocenili za DDV in carino (jih že dolgo več ne delajo).
Če bo še tu predvidoma dokaj visok strošek, se mi je verjetno ne splača vzeti, zelo dobri primerki so v EU (če se najdejo) morda okoli 500 EUR.

SE priporočam za vsako informacijo ali vašo izkušnjo.
The administrator has disabled public write access.

Uvoz rabljene ure in stroški države 2 weeks 6 hours ago #21789

• Matrus
  • Matrus's Avatar
  • Urarski expert
  • Thank you received: 83
Malo odvisno od sreče, ampak točno take primerke, kot jih ti omenjaš (stara “zanemarjena” ura brez pasu) so meni iz ZDA že spregledali na carini, ker je zgledalo kot “šrot”. Po drugi strani se spomnim, da se je kolega precej pogajal enkrat ob uvozu neke stare redke ruske ure, ki so jo cariniki (pre)cenili po svoje ...

Torej, kupi, če si pripravljen plačat uvozne dajatve, in držimo pesti, da jih ne bo.

Uvoz rabljene ure in stroški države 2 weeks 4 hours ago #21792

• dreja
  • dreja's Avatar
  • Urarski poznavalec
  • Thank you received: 13
Moje izkušnje so naslednje:

Vedno so me pozvali, naj pošljem print screen spletne dražbe.

Zelo težko sem jim dopovedal, da sem se dogovarjal privatno, preko foruma. Enkrat so mi rekli, da naj jim pošljem print screen pogovora s prodajalcem - komplet vsebino, tudi "dilanje" za zadnjo ceno.

Samo potrdilo o plačilu, npr. preko paypala ni delovalo, ker so mi na carinski pošti rekli, da oni nimajo pregleda, če sem morda plačal v dveh zneskih in prijavil samo enega.

Kar je privat prodajalec zapisal kot vrednost izdelka ni nikoli delovalo.

Ena možnost je, da ti prodajalec priloži uradni račun - kot da je on to uro zate kupil v trgovini in jo nato poslal tebi.
Jaz bi se tudi pozanimal, če lahko prodajalec na ebayu odpre oglas samo zate - da lahko samo ti kupiš izdelek...

LP Andrej
Last Edit: 2 weeks 4 hours ago by dreja.

Uvoz rabljene ure in stroški države 2 weeks 40 minutes ago #21793

• criptus
  • criptus's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 160
Zakaj imam občutek, da pri nas samo davkarija za male ribe dela izključno dosledno??

Uvoz rabljene ure in stroški države 1 week 6 days ago #21795

• mato7
  • mato7's Avatar
  • Urarski učenec
Mogoče se motim ampak razmišljam, če kupuješ rabljeno stvar za katero se lahko dokaže, da ni več v proizvodnji mi je itak nerazumljivo, da jo carinijo oz., če že carinijo je lahko merodajen podatek samo tisti, ki ga priloži prodajalec (če se ti uspe dogovoriti za manjši znesek pač toliko bolje) kdo pa je carinik, da bo postavljal cene rabljeni opremi?
Čisto možno pa je, da je že američan kupil produkt v EU in ga zdaj pač prodaja, kje je logika, da tak produkt cariniš ;-)

Uvoz rabljene ure in stroški države 1 week 6 days ago #21796

• Shadow
  • Shadow's Avatar
  • Urarski expert
  • Thank you received: 56
Carinik ti ne določa cene, zato pa vedno prosi za dokazilo z sliko predmeta in ceno.
Tebe prosi zato, ker si ti uvoznik v SLO.

Vso blago nad 150€ se carini iz držav izven EU. Če je rabljeno ali novo ne igra vloge.

Apmata lahko me kontaktiraš na pm z konkretnimi vprašanji, Dreja ti je že delno odgovoril.

Uvoz rabljene ure in stroški države 1 week 6 days ago #21797

• MorskiPas
  • MorskiPas's Avatar
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 26
to je res kot pravi @Shadow@...ampak carina kontrolira vse nad 24 ali 25 evrov...in takrat obračunajo 22% DDVa + poštni stroški...če imaš srečo, bi šlo skozi brez kontrole v bubble koverti...seveda, če sprejmeš ta rizik...s takšnim pošiljanjem imam samo dobre izkušnje...

Uvoz rabljene ure in stroški države 1 week 6 days ago #21798

• criptus
  • criptus's Avatar
  • Moderator
  • Thank you received: 160
Moja izkušnja z uvozom po pošti iz Chine. Pa ni bila ura...

Vrednost je bila nekje 70 eur, z računom sploh niso bili zadovoljni. Izmišljali so si vsakosvaka dokazila, na koncu sem pošiljal mejle, ki niso po moji oceni dokazovali ničesar konkretnejšega od računa. Konec koncev, bi si jih z dilerjem lahko izmislila... Pri enem drugem nakupu brez davka za 200 eur sem moral celo pošiljat letalske karte da sem bil res doma in te zadeve. Vsakič sem čakal 3 tedne, pošiljali so mi dopise z obrazložitvami na 5 straneh, ki ga še Čeferin ne bi znal razvozlat. Skratka - smešno.

Tko da teli referenti na carini so lokalni šerifi, ki komplicirajo do nezavesti. Lovijo naj milijonske lopove ne pa male ljudi za 30 eur, kjer sam postopek stane 5x več kot carina...
Last Edit: 1 week 6 days ago by criptus.

Lecnik_Banner.Underhead.970x88_3.jpg

Uvoz rabljene ure in stroški države 1 week 6 days ago #21802

• Slamca
  • Slamca's Avatar
  • Urarski mojster
  • Thank you received: 224
Da se pridružim še sam. Kupil sem že kar nekaj ur iz Rusije. Zgodba je večinoma taka kot pravita Criptus in Dreja. Zgodilo se je tudi, da jim je ura ušla in prišla necarinjena do mene, čeprav je bila vredna več kot 25 € (ne enkrat). Včasih pa se obnašajo prav bedasto, ure iz tistih krajev so v veliki večini na Ebay objavljene z opcijo Best offer, prodajalci pa načeloma sprejmejo ponudbe v vrednosti tudi manj kot 50% izklicne cene. Ebay po zključku kupčije ne objavi končne cene, v primeru, da je bil Best offer sprejet in tukaj se pri naših carinskih mojstrih zatakne. Sledi prerekanje brez meja, je pa zanimivo kako vehementno ocenijo vrednost uri, za katero ni na spletu nobenega podatka o njeni dejanski vrednosti, oziroma zgodovine kakšne druge prodaje (razen za konkreten primer).

Moram pa reči, da po lastnih izkušnjah tole pravilo, o carinjenju nad 150 €, ki ga omenja Shadow, ne deluje čisto tako v praksi. Sem recimo kupil uro za cca 250 € in se je carinila ravno tako kot tista za okoli 100 €, torej, carinska preiskava kot da bi uvažal 10.000 steklenic pri nas prepovedane vodke.

Uvoz rabljene ure in stroški države 1 week 6 days ago #21803

• Shadow
  • Shadow's Avatar
  • Urarski expert
  • Thank you received: 56
Ja, ura za 100€ se ti je "carinila", samo si plačal DDV in ne dodatno še carine, ki je samo nad 150€.
Saj največji dodatni strošek je itak 22% DDV.
Last Edit: 1 week 6 days ago by Shadow.
  • Page:
  • 1
  • 2
Moderators: criptus
minutka.si minutka.si minutka.si