minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 7 let 2 mesecev #19764

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114
a ne razumeš zayebancyje, al je SEiko dejasko bil toliko dober.... :laugh: :P

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 7 let 2 mesecev #19986

  • dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 133
  • Karma: 2
  • Thank you received: 40

Aleš napisal: Zdravo
Sem nov na tem forumu in bi prosil za vašo pomoč. Odločil sem se da bom kupil novo uro. Kar ste strokovnjaki se na vas obračam za nasvet, ker sem sam amater na tem področju.

Imam nekaj pogojev:
- vrednost od 250 do 350 eur
- kovinski pas
- brez kronografa
- nočen modnih znamk kot so boss,...
- kvalitetna ura, ki bo zdržala nekaj časa
- po možnost kakšen priznan proizvajalec
- po možnosti safirno steklo

Upam da mi boste lahko kako svetovali.

Lep pozdrav


Konkreten predlog:

Seiko SARB033 ali SARB035. Izpolnjujeta vse navedene pogoje.

LP Andrej

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od dreja.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 7 let 2 mesecev #19988

  • Aleš
  • Aleš avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 7
  • Thank you received: 0
Andrej

Čudoviti uri. Najbolj mi je všeč SARB033. Edino kar mi ni všeč oziroma mi ne ustreza je dimenzija. Pri 38mm bi verjetno na moji roki izgledala majhna. Najraje imam ure velikosti 42mm. Seveda bi jo moral prej probati.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 7 let 2 mesecev #19989

  • oven
  • oven avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 250
  • Karma: 6
  • Thank you received: 38

criptus napisal: Forum pusti povezave, poglej pri drugih postih. Razen če jih samo tebi ne :beer:

Glede Seiko 5 in smeti. To je bila moja osebna izkusnja. Imel sem dva do sedaj, oba po cca 10-ih letih zanič. Eden v smeti, drugega se vedno imam nekje. Nehala delat in ni blo smisla popravljat. Pa nič nimam proti Seiku. Za ta denar več niti nisem pričakoval. Svoje sta oddelala čist dostojno.

Tudi jaz sem imel enega seiko 5. Tudi pri meni je bil po 10-ih letih za v smeti.Razmišljam pa..mogoče sem s to uro delal,kot da je nevemkako trpežna. Z njo sem cepil drva,žagal,brusil, plaval, skratka, vse to,kar se preaviloma nebi smelo delat znjo. Če zaključim, pri meni je skoraj zagotovo bilo moje ravnanje z uro vzrok,da je ura prenehala delovati.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od oven.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 7 let 2 mesecev #19990

  • Aleš
  • Aleš avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 7
  • Thank you received: 0
Ali mi lahko kdo pove kakšne so prednosti mehanskega mehanizma. Kako je kaj z natančnostjo, prehitevanje oz. zaostajanje. Predvsem me zanima za mehanizem Seiko 4R36.

Najprej se morem odločiti kakšen mehanizem hočem. Zasledil sem da ima Seiko tudi Kinetic mehanizem. Kako se ta kaj odnese?

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 7 let 2 mesecev #19991

  • rojcek
  • rojcek avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 421
  • Karma: 10
  • Thank you received: 53
Prednos je "prestiž". Mehanske ure so bolj spoštovane, cenjene ravno zaradi vsega dela, razvoja, inovacij, načina izdelave in sestave, ki stoji za mehansko uro, zaradi načina, kako mehanizem deluje, kako vse skupaj funkcionira, zaradi tradicije... Če ne govorim recimo o nekih cenenih kitajskih izdelkih seveda. To je predvsem to, zakaj imamo večinoma raje mehaniko, kot baterije. Glede točnosti se še vedno ne morejo primerjati s kvarčnimi urami, se pa nekatere zelo približajo. Odstopanja so popolnoma običajna in za ljubitelje pogosto postranskega pomena. Pri dražjih ali certificiranih urah je dnevno odstopanje manjše, nekaj sekund, pri drugih večje. Lahko je 1,2,3 ali pa 30 sekund...

Te mehanizem, ki te zanima je delovni konj. Je seikov inhouse mehanizem. Ima možnost ustavitve sekund in dan ter datum. Sam ga imam v monsterju. Dnevno odstopanje je nekje 15 sekund dnevno ali manj, bi pa se ga dalo še verjetno kaj naštelat.

O kineticu se je že mislim da precej pisalo, lahko pa še kdo z izkušnjami kaj več omeni.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

"It's composed of gears, and jewels, and plates, but once you put it together...Boom! It comes to life."
Last Edit: od rojcek.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 7 let 2 mesecev #19992

  • MorskiPas
  • MorskiPas avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 868
  • Karma: 13
  • Thank you received: 114




Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 7 let 2 mesecev #19993

  • BorisB
  • BorisB avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 15
  • Karma: 1
  • Thank you received: 3
Jaz sem lastnik Seiko kinetic ure sedaj en mesec (SKA745P1.). Z njo sem izredno zadovoljen tako zaradi izgleda, kot tudi zaradi občutka, ko jo imaš na roki, točnosti... V enem mesecu ura prehiteva za slabo sekundo. Da se je baterija napolnila je potrebovala dvajset dni nošenja na roki. Skratka z njo sem izredno zadovoljen. Kupil sem jo v Sten time v City parku, ampak ne v Exclusive prodajalni. V drugi prodajalni sem dobil večji popust.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od BorisB.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 7 let 2 mesecev #19994

  • apmata
  • apmata avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 454
  • Karma: 8
  • Thank you received: 46

rojcek napisal: Prednos je "prestiž". Mehanske ure so bolj spoštovane, cenjene ravno zaradi vsega dela, razvoja, inovacij, načina izdelave in sestave, ki stoji za mehansko uro, zaradi načina, kako mehanizem deluje, kako vse skupaj funkcionira, zaradi tradicije... Če ne govorim recimo o nekih cenenih kitajskih izdelkih seveda. To je predvsem to, zakaj imamo večinoma raje mehaniko, kot baterije. Glede točnosti se še vedno ne morejo primerjati s kvarčnimi urami, se pa nekatere zelo približajo. Odstopanja so popolnoma običajna in za ljubitelje pogosto postranskega pomena. Pri dražjih ali certificiranih urah je dnevno odstopanje manjše, nekaj sekund, pri drugih večje. Lahko je 1,2,3 ali pa 30 sekund...

Te mehanizem, ki te zanima je delovni konj. Je seikov inhouse mehanizem. Ima možnost ustavitve sekund in dan ter datum. Sam ga imam v monsterju. Dnevno odstopanje je nekje 15 sekund dnevno ali manj, bi pa se ga dalo še verjetno kaj naštelat.

O kineticu se je že mislim da precej pisalo, lahko pa še kdo z izkušnjami kaj več omeni.


Lepo napisano. Naj še dodam, da večina zbira mehanske ure, poznam le enega zbiratelja elektronskih-quartz ur. Mehanske ure imajo mehanizme, ki jih večina bolj prestižnih znamk okrasi in dodela in so prava paša za oči, zato tudi stekleni pokrovčki tudi na dnu teh ur. Mehanska ura dela na "ročni" pogon, quartzi na baterijo, ki jo je potrebno redno menjavati sicer ura ne dela.

V glavnem večina lepote je v mehanizmu, ki je skoraj neviden, poleg okrasitve številčnika in ohišja.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 7 let 2 mesecev #19995

  • AP
  • AP avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Važno da tik-taka
  • Posts: 216
  • Thank you received: 14
No glede Kinetik pa je tako : ura je prav tako kvarčna, razlika je le v tem da pri kinetiku rotor polni baterijo, pri avtomatiku pa navija rotor vzmet. Tako da tudi baterija naj bi imala nekaj dalšo življenko dobo kot pri navadnih kvarcih. če se motim naj me kdo popravi




Attachments:

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Tissot, Hamilton, Seiko
minutka.si minutka.si minutka.si