minutka.si

Welcome, Gost
Username: Password: Remember me
Kje kupiti uro in kakšno.

TOPIC: MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!!

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 let 5 mesecev #22039

  • gasper
  • gasper avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 397
  • Karma: 20
  • Thank you received: 16

Matrus napisal: Mehanizem je kitajski, osnovan na švicarskemu Venus 175. Kitajci so kupili dizajn in orodje od Švicarjev, minimalno spremenili so tudi mehanizem. Če bi bil mehanizem dejansko švicarski, bi bila cena seveda primerno višja, verjetno pa tudi QC:
kaminskyblog.com/2017/09/12/seagull-st19...eview-brief-history/


Se mi je zdelo, da sem to prebral. Nisem bil pa čisto prepričan..Preveč nekih podatkov, ki se včasih malo pomešajo:-)

SKX 007 senov dobi od 235eur..:https://relojesexclusivos.com/en/watches/1239-seiko-divers-jubilee-skx007k2/
Tako, da bi rekel za rabljeno cca. 150eur...Teh modeleov je veliko rabljenih na tujih spletnih straneh, ki se prodajajo od 90-120eur odvisno od stanja(in se za ta denar tudi hitro prodajo).Sam že dolgo spremljam ta model a se ne morem odločiti, ker me moti'Hacking' mehanizem...Pač moja kaprica.Drugače so pa mehanizmi ne uničljivi-baje tečejo tudi že skoraj na suho...

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od gasper.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 let 5 mesecev #22042

  • manakis
  • manakis avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 82
  • Karma: 2
  • Thank you received: 4

whatever napisal: Tega nisem nikjer zasledil. Imas morda kaksen link?

Za koliko bi vi postavili realno ceno za Seiko SKX007, staro niti 5 mesecev? Odlicno ohranjena.


Odvisno od modela. SKX007J je nekaj dražja od SKX007K. Nekaj doda ali odvzame vrsta pasu, kovinski ali gumijasti. Razpon nekje od 150€ - 230€.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 let 5 mesecev #22044

  • manakis
  • manakis avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 82
  • Karma: 2
  • Thank you received: 4

gasper napisal:

Matrus napisal: Mehanizem je kitajski, osnovan na švicarskemu Venus 175. Kitajci so kupili dizajn in orodje od Švicarjev, minimalno spremenili so tudi mehanizem. Če bi bil mehanizem dejansko švicarski, bi bila cena seveda primerno višja, verjetno pa tudi QC:
kaminskyblog.com/2017/09/12/seagull-st19...eview-brief-history/


Se mi je zdelo, da sem to prebral. Nisem bil pa čisto prepričan..Preveč nekih podatkov, ki se včasih malo pomešajo:-)

SKX 007 senov dobi od 235eur..:https://relojesexclusivos.com/en/watches/1239-seiko-divers-jubilee-skx007k2/
Tako, da bi rekel za rabljeno cca. 150eur...Teh modeleov je veliko rabljenih na tujih spletnih straneh, ki se prodajajo od 90-120eur odvisno od stanja(in se za ta denar tudi hitro prodajo).Sam že dolgo spremljam ta model a se ne morem odločiti, ker me moti'Hacking' mehanizem...Pač moja kaprica.Drugače so pa mehanizmi ne uničljivi-baje tečejo tudi že skoraj na suho...


Za možnost "hackinga" sem nekje prebral, ne vem pa če je to res, tako da me ne držat za besedo, da rahlo zavrtiš kazalce v kontra smeri in se sekundni kazalec ustavi.
Zahvale: gasper

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od manakis. Reason: text

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 let 5 mesecev #22045

  • dreja
  • dreja avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 133
  • Karma: 2
  • Thank you received: 40

manakis napisal:
Za možnost "hackinga" sem nekje prebral, ne vem pa če je to res, tako da me ne držat za besedo, da rahlo zavrtiš kazalce v kontra smeri in se sekundni kazalec ustavi. Nisem pa tega še poskusil, ker take ure nimam.


Prav si prebral in to sem že videl tudi pri ostalih urah, ki nimajo hackinga.
Če počasi zavrtiš kazalce nazaj (oz. samo tiščiš krono v tisto smer, tik preden se kazalci premaknejo), se sekundni kazalec ustavi. Ko dobiš pravi občutek, lahko sekundnik teče tudi v nasprotni smeri.
Sekundnik se potem zopet premakne ko krono popustiš ali pa ko kazalce premakneš.

Ne vem pa, zakaj pride do tega (morda bi Slamca lahko razložil) ?

LP Andrej
Zahvale: gasper

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 let 5 mesecev #22048

  • whatever
  • whatever avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 169
  • Karma: 3
  • Thank you received: 22

Matrus napisal: Mehanizem je kitajski, osnovan na švicarskemu Venus 175.


Kitajski, kot da je v celoti narejen na Kitajskem?
S tvojega linka clovek pravi, da je to genuine mehanizem. Torej kaj je zdaj? :)
As it is basically a Venus 175 with some updates right now. Many people are arguing that the ST19 is just a ripoff of the Venus 175, but in my opinion, it is legit movement. Sea-Gull bought everything from the Venus company, the machines, blueprints etc. that was used to produce the Venus 175, so basically it is the Venus 175 just produced in China.

Drazji bi bil samo zato, ker gor pise "Swiss Made"? Nekaj jih sicer pride bolj tako-tako sestavljenih (kronograf se ne vrne na 12 ali pa ne dela), tako da kvaliteta sigurno ni na nivoju svicarskih.

Kar se tice Seiko SKX007, imam "K", tj. ta cenejso. Nisem si mislil, da bo se ne 5 mesecev stara ura, nosena redno skoraj 3 mesece in potem v ciklih, izgubila toliko na vrednosti. Za 150 € pa jo raje obdrzim. Hvala ta namig.
Drugace me moti pri SKX007, da je ne mores rocno navit.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 let 5 mesecev #22049

  • Matrus
  • Matrus avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski expert
  • Urarski expert
  • Posts: 827
  • Karma: 26
  • Thank you received: 147
ST19 je praktično kopija Venus 175, le da je narejen na Kitajskem. Saj s tem v bistvu ni nič narobe, ker so itak kupili pravice za mehanizem, mnogim mehanizmom je tudi že potekel patent (npr. Peseux 7001, ki ga z malo spremembami izdeluje nemški Nomos kot Nomos Alpha; ETA 2824, ki ga delajo tako Kitajci kot mnogi drugi); imaš tudi ruski Valjoux 7734, če smo že pri kronografih. Le mehanizmu pač ne morem reči švicarski. Niti ne bi rekel, da je švicarski v smislu kot Apple, "Designed in California, made in China." ker gre v primeru Seagull "zgolj" za v osnovi precej star švicarski dizajn mehanizma, vse ostalo z izdelavo vred je pa narejeno na Kitajskem.

Torej, če bi bil mehanizem izdelan v Švici, bi bil očitno dražji, če ne drugega že zaradi dražjega delovnega procesa. Če bi zadoščal samo švicarski dizajn mehanizma, čeprav ura Švice nikoli ne vidi, pa bi zagotovo stala na njej značka "Swiss made". ;)

Kakorkoli, jaz mislim, da je Seagull 1963 odlična kupčija, da se razumemo!
Zahvale: whatever

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 let 4 mesecev #22143

  • whatever
  • whatever avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 169
  • Karma: 3
  • Thank you received: 22

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

Last Edit: od whatever.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 let 3 mesecev #22457

  • tbostjan
  • tbostjan avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski učenec
  • Urarski učenec
  • Posts: 4
  • Thank you received: 0
Pozdravljeni,

moje ime je Boštjan in sem nov a tem forumu, ker me je nekako "potegnilo" v svet ur, ko sem se odločil, da bom kupil novo uro.
Ker menjam službo, sem se odločil, da si bom kot nek mejnik privoščil eno malo bolj kvalitetno uro, nekje v rangu do 500 EUR.
Trenutno nosim Roamer POWER 8, ki mi si cer čisto dobro služi že 10 let, sedaj pa bi si omislil nekaj bolj "poslovnega" primernega za k obleki.
Najprej mi je pogled ušel na "dizajnerske" ure, kjer sta mi bili všeč predvsem Armani Ceramica in pa kak usnjen model od CK.
Po raziskovanju pa sem se odločil da bi imel kakega avtomatika, ki ga pa je v tem rangu kar težko najti, zato se obračam na vas za pomoč.
Sedaj so mi nekako v oči padle Hamilton ure, ki pa so malo izven mojega dosega, razen če se ppri trgovcih da kaj pogajati za cene (še nisem preverjal).
Tako da sedaj imam v ožjem izboru kakšnega Tissota.
kaj pa mislite o naslednjih urah, se mi zdijo kar "ekskluzivne":
- www.melbournewatch.com.au/portsea-ps-40-a-cal-01/
- mccabewatches.com/collections/heritage-1.../jm-1023-01-heritage

pomankljivost teh dve ur je, da nista Švicarski, kar mi je kar pomembno, zato kak Seiko pri meni odpade...
kaj mislite o kakem avtomatskem CK ki je s Swatch grupi...

Prosim za vaše predloge, hvala in lp
B

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 let 3 mesecev #22458

  • Pablo
  • Pablo avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski mojster
  • Urarski mojster
  • Posts: 231
  • Karma: -5
  • Thank you received: 62

tbostjan napisal: Pozdravljeni,

moje ime je Boštjan in sem nov a tem forumu, ker me je nekako "potegnilo" v svet ur, ko sem se odločil, da bom kupil novo uro.
Ker menjam službo, sem se odločil, da si bom kot nek mejnik privoščil eno malo bolj kvalitetno uro, nekje v rangu do 500 EUR.
Trenutno nosim Roamer POWER 8, ki mi si cer čisto dobro služi že 10 let, sedaj pa bi si omislil nekaj bolj "poslovnega" primernega za k obleki.
Najprej mi je pogled ušel na "dizajnerske" ure, kjer sta mi bili všeč predvsem Armani Ceramica in pa kak usnjen model od CK.
Po raziskovanju pa sem se odločil da bi imel kakega avtomatika, ki ga pa je v tem rangu kar težko najti, zato se obračam na vas za pomoč.
Sedaj so mi nekako v oči padle Hamilton ure, ki pa so malo izven mojega dosega, razen če se ppri trgovcih da kaj pogajati za cene (še nisem preverjal).
Tako da sedaj imam v ožjem izboru kakšnega Tissota.
kaj pa mislite o naslednjih urah, se mi zdijo kar "ekskluzivne":
- www.melbournewatch.com.au/portsea-ps-40-a-cal-01/
- mccabewatches.com/collections/heritage-1.../jm-1023-01-heritage

pomankljivost teh dve ur je, da nista Švicarski, kar mi je kar pomembno, zato kak Seiko pri meni odpade...
kaj mislite o kakem avtomatskem CK ki je s Swatch grupi...

Prosim za vaše predloge, hvala in lp
B


Švicarski avtomatik do 500Eur : Victorinox Ostalo je po mojem mnenju bolj brez veze,...ce si pirpravljen dat 500 si priravljen dat tudi 700 kar pa lahko pride ze kaksen Longines.
www.chrono24.com/longines/conquest-l3778...steel--id7493669.htm
www.chrono24.com/longines/presence-l49214522--id7496990.htm

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

MAJSTRI ZA URE - PROSIM ZA POMOČ PRI NAKUPU!!! pred 6 let 3 mesecev #22460

  • Sandokan
  • Sandokan avatar
  • Nedosegljiv
  • Urarski poznavalec
  • Urarski poznavalec
  • Posts: 76
  • Karma: 2
  • Thank you received: 11
Za malce več kot 500 eur lahko dobiš Mido Baroncelli. Lepa ura, primerna tudi za formalen stil oblačenja.

Obstaja precej različic te ure, poglej na chrono24.com, v iskalnik vpiši baroncelli.

Please Prijava or Registriraj se to join the conversation.

minutka.si minutka.si minutka.si